Czym się kierować przy wyborze oferty pracy jako opiekunka osób starszych?

Senior sitting at the desk in modern office and using laptop

W internecie i prasie nie brakuje ofert dla opiekunek osób starszych. Jak wybrać najlepszą dla siebie? Szukać pracy na własną rękę, a może zdecydować się na współpracę z firmą, która pomoże w zorganizowaniu wyjazdu?

Praca opiekunki osób starszych to duże wyzwanie, dlatego wybór odpowiedniej oferty jest bardzo istotny. Dużo zależy od decyzji, którą podejmiemy na samym początku, dlatego warto poświęcić czas i energię na wybranie najlepszej dla nas opcji. Osoby, którym brakuje doświadczenie, nie zawsze będą w stanie znaleźć sobie miejsce pracy i zorganizować formalności związane z wyjazdem. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest znalezienie profesjonalnej firmy, która oferuje pracę dla opiekunek osób starszych i chorych za granicą. Najlepsza firma to ta, która gwarantuje legalną pracę, pomoc i bezpieczeństwo w organizacji wyjazdu i podczas pobytu u podopiecznego, np. opiekunki z LAXO Care są w stałym kontakcie z polskim konsultantem, który służy wsparciem i pomaga w rozwiązaniu ewentualnych problemów. Warto również zaznaczyć, że wyjazd za granicę z firmą, nie oznacza rezygnacji z dobrych zarobków.

Zanim podpiszemy umowę warto się sprawdzić, czy dana firma spełni nasze oczekiwania i zapewni bezpieczeństwo. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy jest zarejestrowana w Polsce. Można to zrobić on-line, wystarczy numer KRS. Dużym plusem będzie również przynależność do Sekcji Agencji Opieki, co potwierdza, że mamy do czynienia z firmą, która przestrzega prawa oraz zasad etyki.

Jeśli to możliwe warto osobiście odwiedzić siedzibę firmy. Rozmowa z konsultantem będzie okazją do poruszenia nurtujących nas zagadnień. Z drugiej strony nie powinno nas zaskoczyć, jeśli to my znajdziemy się w ogniu pytań. Szczegółowa rozmowa w ramach rekrutacji to dowód na to, że firma traktuje każdego pracownika indywidualnie, a oferty pracy są dobierane do oczekiwań i kwalifikacji np. doświadczenia, umiejętności językowych. Warto dodać, że osoby, które nie znają języka niemieckiego lub znają go słabo, również mają szansę na pracę. Niektóre firmy np. LAXO Care oferuje w ramach współpracy darmowe kursy językowe dla przyszłych opiekunek.

Sporo cennych informacji na temat firmy możemy znaleźć też w internecie. Wizytówką każdej profesjonalnej firmy jest jej strona internetowa. Powinny się na niej znaleźć podstawowe informacje jak adres, telefon kontaktowy, e-mail. Warto zwrócić uwagę, czy strona jest aktualizowana np. pojawiają się na niej nowe oferty pracy. Na niektórych stronach www można znaleźć też sporo cennych informacji, np. LAXO Care umieszcza na sowim portalu informacje dotyczące zasad współpracy, rekomendacje od współpracowników, a także artykuły na temat opieki nad seniorami.

Firmę warto również sprawdzić na Facebooku – ten portal społecznościowy to skarbnica wiedzy. Najczęściej śledząc FB szybko dowiadujemy się o aktualnościach, które publikowane są na stronie firmy np. nowych ofertach pracy, artykułach na temat opieki i wyjazdu za granicę, a także różnych akcjach, konkursach itp. Te ostatnie cieszą się sporą popularnością. Przekonała się o tym firma LAXO Care, która zaprosiła swoich pracowników do udziału w akcji „Pieczątkomania”. Zaangażowanie uczestników było duże (zebrano 400 pieczątek), nic dziwnego, bo do wygrania było aż 5 tys. zł. Jeszcze większy odzew firma otrzymała, gdy ogłosiła konkurs na imię dla swojej nowej „opiekunki”. W tej zabawie wzięło udział blisko 300 osób. Te liczby najlepiej pokazują, że Facebook LAXO Care nie jest tylko „martwą” stroną zawieszoną w sieci.

Gdy już zdecydujemy się na współpracę z firmą, która zajmuje się opieką nad osobami starszymi i chorymi, warto ustalić szczegóły tj. wysokość wynagrodzenia, kto organizuje przejazd i porywa jego koszty oraz kwestie związane z ubezpieczeniem (na jakie ubezpieczenie możemy liczyć, kto pokrywa jego koszy). Ostatecznie należy zwrócić uwagę na to, czy wszystkie ustalenia zostały zawarte w umowie, którą trzeba podpisać jeszcze przed wyjazdem do pracy za granicę.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Wojska Polskiego 42

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 68 422 8111

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!