Wybierz interesującą Cię ofertę i aplikuj!

Nie znalazłeś nic dla siebie?

Zostaw dane, oddzwonimy i znajdziemy pracę dla Ciebie!

Do opieki 87-letni senior
Miejscowość
22587 Hamburg
Wyjazd
17.12.2023
Wynagrodzenie
1600€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/87
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
HAM22
Szukamy opiekunki do 87-letniego seniora (194 cm, 86 kg) mającego zaburzenia widzenia związane z wiekiem, chorującego na demencję oraz niewydolność serca, który doznał złamania kręgu szyjnego i obecnie przebywa w szpitalu. Wcześniej był samodzielny, ale od czasu operacji leży w łóżku. Noce spokojne. Senior mieszka wraz z żoną, ale jest ona młodsza od seniora i nie wymaga opieki. Podopieczny potrzebuje wsparcia opiekunki w codziennych czynnościach takich jak np. rozbieranie i ubieranie, kąpiel, pójściu do toalety, podaniu jedzenia. Senior nie jest na żadnej diecie. Do dyspozycji opiekunki w pełni umeblowany pokój z dostępem do internetu. Sklepy znajdują się niedaleko domu seniorów, można do nich dojść na pieszo.
Do opieki 82-letnia seniorka – Wemding/Ortsteil Amerbac
Miejscowość
86650 Wemding/Ortsteil Amerbac
Wyjazd
20.12.2023
Wynagrodzenie
1600€
Płeć i wiek seniora
Kobieta/82
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
WEM86
Szukamy opiekunki do 82- letniej seniorki (165cm, 75kg), która mieszka sama w domu jednorodzinnym (140m2) na wsi. Obecnie przebywa w szpitalu i wkrótce zostanie z niego wypisana. W tym roku podopieczna często przebywała w szpitalu z przerwami. Seniorka ma zaburzenia widzenia związane z wiekiem, choruje na depresje, inkontynencję, ma początki demencji, ataki paniki i stany niepokoju. Nosi okulary i aparat słuchowy. Komunikacja, orientacja czasowa i przestrzenna są częściowo u podopiecznej zaburzone. Porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego oraz rolatora. Potrzebuje wsparcia opiekunki przy transferze oraz codziennych czynnościach takich jak np. higiena osobista, mycie i czesanie włosów, pomoc przy pielęgnacji dłoni, kąpieli oraz rozbieraniu i ubieraniu. Seniorka nie jest na żadnej diecie. Podopieczna budzi się 1 raz w nocy i może potrzebować wtedy pomocy opiekunki. Złożono wniosek o łóżko pielęgnacyjne i podnośnik kąpielowy dla seniorki. Sklepy znajdują się w odległości 40 minut na pieszo od domu seniorki. Na miejscu dostępny dla opiekunki samochód marki Honda Yeti oraz rower z przyczepką. Dla opiekunki przygotowany jest w pełni umeblowany pokój z radiem, TV i dostępem do internetu.
Szukamy opiekunki do samotnego seniora – 64625 Bensheim
Miejscowość
64625 Bensheim
Wyjazd
08.12.2023
Wynagrodzenie
1600€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/85
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
BEN64
Szukamy opiekunki do 85-letniego seniora (182cm i 70 kg), która mieszka sam w domu jednorodzinnym, w małym mieście. Obecnie przebywa w szpitalu. Zostanie wypisany, gdy znajdzie się opiekunka lub opiekun. Podopieczny potrzebuje pomocy przy transferze. Choruje na cukrzycę, ma zaburzenia widzenia związane z wiekiem, arytmię serca, początki demencji oraz podrażnienia skóry. W 2012 roku chorował na białaczkę, obecnie nie występują już żadne objawy. Senior nosi okulary. Komunikacja, orientacja czasowa i przestrzenna są częściowo u podopiecznego zaburzone. Porusza się przy pomocy rolatora. Senior potrzebuje kompletnego wsparcia opiekunki podczas kąpieli, higieny górnych części ciała, nóg, części intymnych oraz pielęgnacji stóp. Potrzebuje również pomocy przy rozbieraniu i ubieraniu, jedzeniu i piciu (np. przy pokrojeniu pokarmu). Częściowo samodzielnie dba o higienę twarzy oraz myje i czesze włosy, a także wykonuje pielęgnacje dłoni. Senior ma częściowe problemy z nietrzymaniem moczu (np. w nocy) – korzysta z pieluch. Nie jest na żadnej diecie. Noce spokojne. Senior korzysta z usług fizjoterapeuty, ale na chwilę obecną jest on zawieszony. Możliwe, że po wyjściu ze szpitala znowu będą wznowione jego usługi. Sklepy znajdują się w odległości 10 minut na pieszo od domu seniora. Duże zakupy robi rodzina. Do dyspozycji opiekunki w pełni umeblowany pokój z radiem, TV oraz dostępem do internetu.
Do opieki 79-letnia seniorka – 69214 Eppelheim [Niemcy]
Miejscowość
69214 Eppelheim
Wyjazd
08.12.2023
Wynagrodzenie
1700€
Płeć i wiek seniora
Kobieta/79
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
EPP69
zukamy opiekunki do 79-letniej seniorki (155 cm, 65kg), która mieszka wraz z mężem w domu wielorodzinnym (100m2), w małym mieście. Maż seniorki nie wymaga wsparcia opiekunki. Seniorka choruje na Alzheimera oraz Parkinsona. Potrzebuje wsparcia przy transferze. Służba pielęgniarska przychodzi dwa razy dziennie (rano i wieczorem), pomaga przy rozbieraniu i ubieraniu seniorki. Dwa razy w tygodniu kąpie podopieczną. Seniorka nosi okulary. Komunikacja, orientacja czasowa i przestrzenna są częściowo u podopiecznej zaburzone. Seniorka porusza się przy pomocy rolatora. Nie jest wstanie wejść/zejść po schodach. Podopieczna potrzebuje kompletnego wsparcia opiekunki przy codziennych czynnościach takich jak np. rozbieraniu/ubieraniu, higienie osobistej, pielęgnacji dłoni i stóp, myciu i czesaniu włosów, podczas jedzenia i picia (np. przy krojeniu pożywienia). Seniorka ma częściowe problemy z nietrzymaniem moczu (np. w nocy). Nosi pieluchy. Podopieczna nie jest na żadnej diecie. Od czasu do czasu seniorka może obudzić się w nocy i potrzebować pomocy opiekunki. Z powodu demencji seniorka czasami jest zrzędliwa, jednak na co dzień przyjacielska i otwarta na kontakty z innymi ludźmi. Opiekunka powinna być wyrozumiałą i cierpliwą osobą. Warto aktywizować seniorkę, zająć ją rozmową, czytaniem gazety, quizami lub po prostu siedzeniem w ciszy i spokoju. Pomoc domowa przychodzi raz w tygodniu i sprząta mieszkanie. Sklepy znajdują w odległości 20 minut na pieszo od domu seniorów. Duże zakupy robi rodzina. Do dyspozycji seniorki własne mieszkanie na poddaszu, łazienka bez prysznica lub w pełni umeblowany pokój z radiem, TV oraz dostępem do internetu.
Do opieki 89-letnia samotna seniorka – 83126 Flintsbach am Inn
Miejscowość
83126 Flintsbach am Inn
Wyjazd
10.12.2023
Wynagrodzenie
1600€
Płeć i wiek seniora
Kobieta/89
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
FLIAI83
Szukamy opiekunki do miłej i spokojnej, 89-letniej seniorki (60 kg, 168 cm), która mieszka sama w domu jednorodzinnym (100m2). Seniorka choruje na demencję, niemożność utrzymania moczu, miewa czasami łagodne nastroje depresyjne, a także niewielkie trudności z orientacją. Jest po złamaniu szyjki kości udowej. Potrzebuje wsparcia opiekunki w codziennych czynnościach takich jak np. w przemieszczaniu, kąpieli, rozbieraniu i ubieraniu, w dbaniu o higienę osobistą, w domowych obowiązkach. Do dyspozycji opiekunki w pełni umeblowany pokój z dostępem do internetu. Sklepy znajdują się niedaleko domu seniorki. Można do nich dojść na pieszo.

Zgłoś się!

Wypełnij formularz, oddzwonimy!

Szukasz pracy jako opiekunka?

Oferty pracy przygotowane przez doświadczonych specjalistów z LAXO Care są skierowane w szczególności do osób, które interesuje praca w charakterze opiekunki do osób starszych w Niemczech. Zapewniamy legalne i bezpieczne zatrudnienie w sprawdzonych miejscach, które zostały zweryfikowane zarówno przez nas, jak i naszych stałych pracowników. Bez względu na tryb pracy, jaki Państwa interesuje, jesteśmy gwarancją stabilnego zatrudnienia i wysokiego wynagrodzenia.

Opiekunowie osób starszych bardzo często wyjeżdżają sezonowo na okres kilku bądź kilkunastu miesięcy lub na stałe. Niezależnie zatem od tego, czy chcieliby Państwo współpracować z nami dłużej, czy są raczej zainteresowani tymczasową opieką, pomożemy w zorganizowaniu wyjazdu do Niemiec. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, na bieżąco aktualizujemy oferty pracy i dokładamy wszelkich starań, by organizacja wyjazdu przebiegła pomyślnie. Zapewniamy dostęp do najświeższych oferty pracy, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem kluczowych czynników, tj. stopień znajomości języka niemieckiego, dyspozycyjność, doświadczenie i posiadane umiejętności. Dodatkowo na cały okres pobytu za granicą gwarantujemy nieustanne wsparcie na infolinii oraz fachową pomoc profesjonalnych koordynatorów zasilających nasze szeregi. Zachęcamy do kontaktu już teraz!

Praca opieka Niemcy – czy warto jechać z agencją?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż podjęcie decyzji o wyjeździe do Niemiec wymaga czasu. Opieka nad osobami starszymi ma sporo zalet, ale jest także związana z wieloma zagrożeniami. Korzystając z pomocy naszej agencji, nie tylko uzyskasz wsparcie przez cały okres, lecz także stabilne i legalne zatrudnienie. Praca w Niemczech na własną rękę budzi poniekąd wiele wątpliwości. Łatwo wówczas natknąć się na problemy prawne. Decydując się na taki wyjazd, ryzykujemy dużo.

Problemem opiekunek, które zdecydowały się na wyjazd bez pomocy firmy pośredniczącej, jest praca na czarno, będąca wykroczeniem w świetle polskiego prawa. Tym samym osoby te są narażone na niższe wynagrodzenie, niż zostało to ustalone w trakcie negocjacji oraz brak ubezpieczenia zdrowotne, które jest konieczne w Niemczech. Stąd też zalecamy skorzystać z naszej pomocy. Wciąż jest wiele przypadków, iż osoby pracujące bez pisemnej umowy pozostają bez wynagrodzenia. Skąd się to bierze? Zwykle źródłem problemu jest chęć podjęcia pracy właściwie od ręki oraz kłopot ze znalezieniem pracy ot tak. W przypadku wyjazdu zorganizowanego przez agencję pracy proces rekrutacyjny może się niekiedy wydłużyć, co dla osób w kłopotliwej sytuacji finansowej może być poniekąd uciążliwe. Niemniej jednak podjęcie pracy tego typu może wiązać się z brakiem płynności finansowej, brakiem ubezpieczenia czy odprowadzanych składek. Jeżeli zatem planujesz podjąć się pracy w Niemczech jako opiekunka dla seniora, skorzystaj z usług zaufanej firmy pośredniczącej, by uniknąć potencjalnych zagrożeń. Legalne zatrudnienie, pewność co do wysokości zarobków, pełen pakiet dodatkowych świadczeń, odgórnie ustalony zakres obowiązków są gwarancją pełnego komfortu, swobody i poczucia bezpieczeństwa. Pracuj legalnie i nie martw się o nic więcej!

Praca opiekunka Niemcy – rzetelnie opisane warunki

Wśród proponowanych na stronie LAXO Care ofert można znaleźć aktualne ogłoszenia dotyczące pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w Niemczech. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, stworzyliśmy dokładny przegląd najświeższych ofert pracy, które każdego dnia są aktualizowane. Każda osoba, która jest zainteresowana podjęciem tego rodzaju zatrudnienia, może sprawdzić wszelkie istotne informacje, tj. miejsce zamieszkania podopiecznego czy szacunkową wysokość wynagrodzenia za świadczone usługi oraz zakres obowiązków. Oczywiście każde pojedyncze ogłoszenie z kategorii „praca opieka Niemcy” zostało również opatrzone planowaną datą wyjazdu oraz określeniem minimalnego czasu, na jaki opiekunka do osób starszych miałaby wyjechać. Nawiązując jeszcze do kwestii wynagrodzenia, do pensji są także doliczane bonusy, która wynikają z zatrudnienia w okresie świątecznym (Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, Wielkanoc). Firma LAXO Care od kilku lat skutecznie działa na polskim rynku, o czym świadczy wysoko uplasowana pozycja oraz setki zadowolonych kobiet i mężczyzn, którzy zdecydowali się na wyjazd do Niemiec z naszą pomocą.

Co znajdziemy, wchodząc w ogłoszenie?

Głównym założeniem LAXO Care jest pomoc Polakom w zdobyciu legalnego i stabilnego zatrudnienia w Niemczech. Dlatego też kładziemy duży nacisk na jasny i klarowny przekaz, niebudzący żadnych wątpliwości. Przygotowane przez naszych doświadczonych koordynatorów oferty pracy są nie tylko rzetelne, a także w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy zarobkowej u naszych zachodnich sąsiadów. Wchodząc w poszczególną ofertę, znajdą Państwo szereg niezbędnych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Zachęcamy do przejrzenia ofert i zapoznania się z tym, co przygotowaliśmy z myślą o przyszłych opiekunach i opiekunkach do osób starszych. Jakie informacje znajdziemy w ogłoszeniach?

Ogólny opis tego, kim jest podopieczny i w jakich czynnościach potrzebuje pomocy.

Zapoznanie się treścią oferty, zacznijmy od najważniejszej kwestii, jaką jest nasz przyszły podopieczny. Wchodząc w interesującą nas ofertę, już na samym początku dostajemy informację na temat seniora. W jakim stanie jest podopieczny? Czy ma problemy z komunikacją lub orientacją? Czy jest w pełni samodzielny? W jakich czynnościach potrzebuje pomocy? Jakie czynności senior wykonuje samodzielnie? Czy wymaga całodobowej opieki? Gdzie mieszka i czy mieszka sam? Jak wygląda okolica miejsca zamieszkania? Jakich warunków może oczekiwać przyszły podopieczny (własny pokój z łazienką, stały dostęp do Internetu)? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań uzyskają Państwo, zapoznając się z konkretną ofertą. Dzięki krótkiemu, lecz treściwemu zarysowi, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż oferta pracy zostanie dopasowana do indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Z jakimi chorobami zmaga się klient?

Początkujące, jak i profesjonalne opiekunki osób starszych tuż przed wyjazdem są zobowiązane do odbycia kursu. W trakcie niego zyskują wiedzę na temat dolegliwości i schorzeń, z jakimi najczęściej zmagają się seniorzy. We wskazanej ofercie znajdziemy wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia klienta wymagającego natychmiastowej opieki. Jeżeli podopieczny cierpi na chorobę Alzheimera lub zmaga się motorycznym ograniczeniem jednej strony ciała, informacje te zostaną wyszczególnione w ofercie. Stawiamy bowiem na pełen profesjonalizm i rzetelne podejście do tematu „praca opiekunka Niemcy”.

Przyszłe obowiązki potencjalnego opiekuna

W zależności od stanu zdrowia i stopnia samodzielności osoby starszej zakres obowiązków opiekunów może znacząco się różnić. Praca opieka Niemcy to niezwykle wymagające zajęcie. Nie tylko wymaga od pracowników specjalnych predyspozycji, lecz także dobrej kondycji fizycznej oraz siły. Dlaczego? Otóż seniorzy niekiedy nie domagają, przez co wymagają należytej opieki i wsparcia przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności. Wielu podopiecznych skarży się na różnorakie dolegliwości, które nie pozwalają im samodzielnie funkcjonować. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertą, dokładnie zapoznaj się z zawartymi w niej informacjami. Do najczęstszych zadań przyszłych opiekunów zwykle należy pomoc w czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych (mycie ciała i włosów, czesanie, ubieranie i rozbieranie, przygotowywanie odzieży) czy poruszaniu się. Do obowiązków zaliczane jest również dotrzymywanie towarzystwa, zapewnienie rozrywki, zorganizowanie czasu wolnego, dbałość o samopoczucie oraz aktywność fizyczną (regularne spacery lub ćwiczenia rozciągające w zależności od stanu podopiecznego), pomoc w prowadzeniu domu (sprzątanie, gotowanie) oraz załatwianie bieżących potrzeb, tj. wizyta na poczcie.

Wymagania względem opiekuna

Zarówno obowiązki nałożone na opiekuna, jak i wymagania względem niego są uwarunkowane kilkoma czynnikami. Praca opiekunka Niemcy to trudne zajęcie, któremu nie każdy kandydat będzie w stanie podołać. Stąd też rodziny osób starszych bardzo często mają wygórowane oczekiwania względem przyszłych opiekunów i opiekunek. Biorąc pod uwagę, iż niektórzy podopieczni są całkowicie uzależnieni od drugiej osoby, opiekun będzie musiał zmierzyć się z różnorakimi sytuacjami. Niemniej jednak głównym wymogiem jest znajomość języka niemieckiego w stopniu co najmniej komunikatywnym, tak aby porozumiewanie się z seniorem nie stanowiło żadnych trudności oraz doświadczenie na podobnym stanowisku. Wielu podopiecznych wymaga całodobowej profesjonalnej opieki, przez co rodziny często szukając osób o odpowiednich predyspozycjach i szerokiej wiedzy. W niektórych ofertach mogą Państwo natknąć się na również na wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B oraz brak jakichkolwiek nałogów. Powierzenie seniora w ręce niemalże obcej osoby nie należy do łatwych. Jeżeli znalazłeś atrakcyjną ofertę, lecz nie spełniasz jednego z wyszczególnionych w ogłoszeniu wymogów, skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy znaleźć odpowiednią ofertą pracy.

Warunki zatrudnienia

Decydując się na zajęcie w branży „praca opieka Niemcy”, kwestią budzącą największe zainteresowanie, jest zatrudnienie. Korzystając z pomocy LAXO Care, uzyskasz legalne i stabilne zatrudnienie, ubezpieczenie zdrowotne, opłacone składki ZUS, dodatkową premię za polecenie naszej firmy innym osobom, bezpłatny transport, wyżywienie oraz zakwaterowanie. Dodatkowo oferujemy opiekę i pomoc konsultanta podczas pobytu za granicą oraz terminowe wypłacanie wynagrodzeń.

Dane kontaktowe

Jeżeli dana oferta przypadła ci do gustu, nie czekaj - zgłoś się do nas! W każdym ogłoszeniu znajdziesz adres e-mail oraz telefon kontaktowy.

Chcąc bliżej zapoznać się z poszczególnymi ofertami pracy dla opiekunek w Niemczech, wystarczy wejść w wybrane ogłoszenie. W przypadku dodatkowych pytań czy zaistniałych wątpliwości zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefonicznie. Postaramy się udzielić dokładnych informacji. Ze strony LAXO Care mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie, wysoką jakość usług oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa!

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!