Wybierz interesującą Cię ofertę i aplikuj!

Nie znalazłeś nic dla siebie?

Zostaw dane, oddzwonimy i znajdziemy pracę dla Ciebie!

Do opieki 84 letnia Seniorka / 61476 Kronberg
Miejscowość
61476 Kronberg
Wyjazd
01.07.2023
Wynagrodzenie
1500
Płeć i wiek seniora
Kobieta/ 84
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
KRO61
Szukamy Opiekunki dla 84 letniej seniorki. Seniorka cierpi na osteoporozę, nadciśnienie oraz niewydolność serca i reumatyzm. Porusza się za pomocą rolatora. Wymaga wparcia w czynnościach codziennych oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Do dyspozycji Opiekunki pokój z dostępem do Internetu.
Do opieki 89 letni Senior / 83627 Warngau
Miejscowość
83627 Warngau
Wyjazd
14.06.2023
Wynagrodzenie
1700
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/ 89
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
WAR83
Szukamy Opiekunki dla 89 letniego seniora. Senior jest po udarze, cierpi na inkontynencje, porusza się na wózku, wymaga pomocy w czynnościach codziennych oraz pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Wymagane prawo jazdy. Do dyspozycji Opiekunki pokój z dostępem do Internetu oraz osobna łazienka, samochód i rower. Sklepy blisko miejsca zamieszkania.
Do opieki 78 letni Senior / od zaraz / 91086 Aurachtal
Miejscowość
91086 Aurachtal
Wyjazd
09.06.2023
Wynagrodzenie
1800
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/ 78
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
AUR91
Szukamy Opiekunki bądź Opiekuna dla 78 letniego seniora. Senior cierpi na początkująca demencję, depresję oraz cukrzycę. Porusza się samodzielnie, wymaga asekuracji przy higienie ciała oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. wymagane prawo jazdy. Podopieczny mieszka z niewymagającą opieki żoną, która aktualnie przebywa w szpitalu. Do dyspozycji Opiekuna pokój z dostępem do Internetu.
Do opieki 78 letnia Seniorka / od zaraz / 63814 Mainaschaff
Miejscowość
63814 Mainaschaff
Wyjazd
05.06.2023
Wynagrodzenie
1800
Płeć i wiek seniora
Kobieta/ 78
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
MAI63
Szukamy Opiekunki dla 78 letniej seniorki. Seniorka cierpi na osteoporozę, demencję oraz inkontynencje. Porusza się za pomocą rolatora i wózka. Jest po złamaniu szyjki kości udowej, więc aktualnie dużo czasu spędza w łóżku. Wymaga pomocy w czynnościach codziennych oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Raz w tygodniu przychodzi pomoc domowa. Do dyspozycji Opiekunki małe mieszkanko z dostępem do Internetu. Podopieczna mieszka z niewymagającym opieki mężem.
Do opieki 84 letnia Seniorka / od zaraz / 85128 Nassenfels
Miejscowość
85128 Nassenfels
Wyjazd
05.06.2023
Wynagrodzenie
1700
Płeć i wiek seniora
Kobieta/ 84
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
NAS85
Szukamy Opiekunki dla 84 letniej seniorki. Seniorka wymaga pomocy przy higienie ciała oraz przy ubieraniu się, a takę w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Porusza się za pomocą rolatora. Cierpi na chorobę Parkinsona. Podopieczna mieszka z niewymagającym opieki mężem. Do dyspozycji Opiekunki w pełni wyposażone mieszkanie z kuchnią i łazienką oraz dostęp do Internetu.
Do opieki 84 letni Senior / 34431 Marsberg
Miejscowość
34431 Marsberg
Wyjazd
15.06.2023
Wynagrodzenie
1700
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/ 84
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
MAR34
Szukamy Opiekuna dla 84 letniego seniora. Senior wymaga pomocy przy poruszaniu się oraz w wykonywaniu czynności codziennych. Podopieczny cierpi na niewydolność serca, demencje, inkontynencje, reumatyzm oraz jest po udarze. Do dyspozycji Opiekuna pokój z dostępem do Internetu oraz osobna łazienka. Senior mieszka z niewymagającą opieki żoną.
Do opieki 88 letnia Seniorka / 29413 Diesdorf
Miejscowość
29413 Diesdorf
Wyjazd
01.07.2023
Wynagrodzenie
1500
Płeć i wiek seniora
Kobieta/ 88
J. niemiecki
Podstawowy
Numer oferty
DIE29
Szukamy Opiekunki dla 88 letniej Seniorki. Seniorka porusza się za pomocą wózka, wymaga przy tym wsparcia, a także pomocy przy higienie ciała, ubieraniu się, a także w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Sklepy znajdują się w odległości 10 min. drogi pieszo. Bez nocek. Podopieczna jest bardzo spokojną osobą, cierpi na początkującą demencję oraz inkontynencję. Do dyspozycji Opiekunki pokój z dostępem do Internetu oraz osobna łazienka.
Do opieki małżeństwo / 91466 Gerhardshofen
Miejscowość
91466 Gerhardshofen
Wyjazd
01.07.2023
Wynagrodzenie
2000
Płeć i wiek seniora
Kobieta/ 91-Mężczyzna/92
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
MUN80
Szukamy Opiekunki do małżeństwa. Seniorka 91 lat porusza się o rolatorze. Cierpi na nadciśnienie, inkontynencje oraz osłabienie starcze. Wymaga drobnego wsparcia przy higienie ciała oraz przy ubieraniu się. Jest miłą, chętną do rozmowy seniorką.  Senior 92 lata, wymaga wsparcia przy higienie ciała, z całą resztą radzi sobie sam. Do dyspozycji Opiekunki pokój z dostępem do Internetu. Wymagane prawo jazdy.
Do opieki 91 letnia Seniorka / 61350 Homburg
Miejscowość
61350 Homburg
Wyjazd
04.06.2023
Wynagrodzenie
1600
Płeć i wiek seniora
Kobieta/ 91
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
HOM61
Szukamy Opiekunki bądź Opiekuna dla 91 letniej Seniorki. Seniorka jest osobą leżącą, cierpi na demencję oraz inkontynencje. Podopieczna wymaga pomocy przy ubieraniu się, higienie ciała oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Do dyspozycji Opiekunki pokój z dostępem do Internetu.
Do opieki 55 letni podopieczny / 35108 Allendorf
Miejscowość
35108 Allendorf
Wyjazd
02.06.2023
Wynagrodzenie
1700
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/ 55
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
ALL35
Szukamy Opiekunki bądź Opiekuna dla 55 letniego podopiecznego. Podopieczny porusza się samodzielnie na wózku, jest czynny zawodowo, pracuje siedem godzin dziennie poza domem. Wymagany transfer (80 kg). Podopieczny wymaga wsparcia przy higienie ciała oraz pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Do dyspozycji Opiekunki pokój z dostępem do Internetu.
Do opieki 73 letnia Seniorka / 85737 Ismaning
Miejscowość
85737 Ismaning
Wyjazd
01.07.2023
Wynagrodzenie
1750
Płeć i wiek seniora
Kobieta/ 73
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
ISM85
Szukamy Opiekunki dla 73 letniej seniorki. Seniorka cierpi na demencję, chorobę Alzheimera oraz występują zaburzenia orientacji, a także problemy z komunikacją. Podopieczna porusza się samodzielnie. Wymaga wsparcia przy higienie ciała oraz pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Seniorka mieszka z niewymagającym opieki mężem. Do dyspozycji Opiekunki pokój z dostępem do Internetu oraz osobna łazienka.

Zgłoś się!

Wypełnij formularz, oddzwonimy!

Szukasz pracy jako opiekunka?

Oferty pracy przygotowane przez doświadczonych specjalistów z LAXO Care są skierowane w szczególności do osób, które interesuje praca w charakterze opiekunki do osób starszych w Niemczech. Zapewniamy legalne i bezpieczne zatrudnienie w sprawdzonych miejscach, które zostały zweryfikowane zarówno przez nas, jak i naszych stałych pracowników. Bez względu na tryb pracy, jaki Państwa interesuje, jesteśmy gwarancją stabilnego zatrudnienia i wysokiego wynagrodzenia.

Opiekunowie osób starszych bardzo często wyjeżdżają sezonowo na okres kilku bądź kilkunastu miesięcy lub na stałe. Niezależnie zatem od tego, czy chcieliby Państwo współpracować z nami dłużej, czy są raczej zainteresowani tymczasową opieką, pomożemy w zorganizowaniu wyjazdu do Niemiec. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, na bieżąco aktualizujemy oferty pracy i dokładamy wszelkich starań, by organizacja wyjazdu przebiegła pomyślnie. Zapewniamy dostęp do najświeższych oferty pracy, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem kluczowych czynników, tj. stopień znajomości języka niemieckiego, dyspozycyjność, doświadczenie i posiadane umiejętności. Dodatkowo na cały okres pobytu za granicą gwarantujemy nieustanne wsparcie na infolinii oraz fachową pomoc profesjonalnych koordynatorów zasilających nasze szeregi. Zachęcamy do kontaktu już teraz!

Praca opieka Niemcy – czy warto jechać z agencją?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż podjęcie decyzji o wyjeździe do Niemiec wymaga czasu. Opieka nad osobami starszymi ma sporo zalet, ale jest także związana z wieloma zagrożeniami. Korzystając z pomocy naszej agencji, nie tylko uzyskasz wsparcie przez cały okres, lecz także stabilne i legalne zatrudnienie. Praca w Niemczech na własną rękę budzi poniekąd wiele wątpliwości. Łatwo wówczas natknąć się na problemy prawne. Decydując się na taki wyjazd, ryzykujemy dużo.

Problemem opiekunek, które zdecydowały się na wyjazd bez pomocy firmy pośredniczącej, jest praca na czarno, będąca wykroczeniem w świetle polskiego prawa. Tym samym osoby te są narażone na niższe wynagrodzenie, niż zostało to ustalone w trakcie negocjacji oraz brak ubezpieczenia zdrowotne, które jest konieczne w Niemczech. Stąd też zalecamy skorzystać z naszej pomocy. Wciąż jest wiele przypadków, iż osoby pracujące bez pisemnej umowy pozostają bez wynagrodzenia. Skąd się to bierze? Zwykle źródłem problemu jest chęć podjęcia pracy właściwie od ręki oraz kłopot ze znalezieniem pracy ot tak. W przypadku wyjazdu zorganizowanego przez agencję pracy proces rekrutacyjny może się niekiedy wydłużyć, co dla osób w kłopotliwej sytuacji finansowej może być poniekąd uciążliwe. Niemniej jednak podjęcie pracy tego typu może wiązać się z brakiem płynności finansowej, brakiem ubezpieczenia czy odprowadzanych składek. Jeżeli zatem planujesz podjąć się pracy w Niemczech jako opiekunka dla seniora, skorzystaj z usług zaufanej firmy pośredniczącej, by uniknąć potencjalnych zagrożeń. Legalne zatrudnienie, pewność co do wysokości zarobków, pełen pakiet dodatkowych świadczeń, odgórnie ustalony zakres obowiązków są gwarancją pełnego komfortu, swobody i poczucia bezpieczeństwa. Pracuj legalnie i nie martw się o nic więcej!

Praca opiekunka Niemcy – rzetelnie opisane warunki

Wśród proponowanych na stronie LAXO Care ofert można znaleźć aktualne ogłoszenia dotyczące pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w Niemczech. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, stworzyliśmy dokładny przegląd najświeższych ofert pracy, które każdego dnia są aktualizowane. Każda osoba, która jest zainteresowana podjęciem tego rodzaju zatrudnienia, może sprawdzić wszelkie istotne informacje, tj. miejsce zamieszkania podopiecznego czy szacunkową wysokość wynagrodzenia za świadczone usługi oraz zakres obowiązków. Oczywiście każde pojedyncze ogłoszenie z kategorii „praca opieka Niemcy” zostało również opatrzone planowaną datą wyjazdu oraz określeniem minimalnego czasu, na jaki opiekunka do osób starszych miałaby wyjechać. Nawiązując jeszcze do kwestii wynagrodzenia, do pensji są także doliczane bonusy, która wynikają z zatrudnienia w okresie świątecznym (Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, Wielkanoc). Firma LAXO Care od kilku lat skutecznie działa na polskim rynku, o czym świadczy wysoko uplasowana pozycja oraz setki zadowolonych kobiet i mężczyzn, którzy zdecydowali się na wyjazd do Niemiec z naszą pomocą.

Co znajdziemy, wchodząc w ogłoszenie?

Głównym założeniem LAXO Care jest pomoc Polakom w zdobyciu legalnego i stabilnego zatrudnienia w Niemczech. Dlatego też kładziemy duży nacisk na jasny i klarowny przekaz, niebudzący żadnych wątpliwości. Przygotowane przez naszych doświadczonych koordynatorów oferty pracy są nie tylko rzetelne, a także w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy zarobkowej u naszych zachodnich sąsiadów. Wchodząc w poszczególną ofertę, znajdą Państwo szereg niezbędnych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Zachęcamy do przejrzenia ofert i zapoznania się z tym, co przygotowaliśmy z myślą o przyszłych opiekunach i opiekunkach do osób starszych. Jakie informacje znajdziemy w ogłoszeniach?

Ogólny opis tego, kim jest podopieczny i w jakich czynnościach potrzebuje pomocy.

Zapoznanie się treścią oferty, zacznijmy od najważniejszej kwestii, jaką jest nasz przyszły podopieczny. Wchodząc w interesującą nas ofertę, już na samym początku dostajemy informację na temat seniora. W jakim stanie jest podopieczny? Czy ma problemy z komunikacją lub orientacją? Czy jest w pełni samodzielny? W jakich czynnościach potrzebuje pomocy? Jakie czynności senior wykonuje samodzielnie? Czy wymaga całodobowej opieki? Gdzie mieszka i czy mieszka sam? Jak wygląda okolica miejsca zamieszkania? Jakich warunków może oczekiwać przyszły podopieczny (własny pokój z łazienką, stały dostęp do Internetu)? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań uzyskają Państwo, zapoznając się z konkretną ofertą. Dzięki krótkiemu, lecz treściwemu zarysowi, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż oferta pracy zostanie dopasowana do indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Z jakimi chorobami zmaga się klient?

Początkujące, jak i profesjonalne opiekunki osób starszych tuż przed wyjazdem są zobowiązane do odbycia kursu. W trakcie niego zyskują wiedzę na temat dolegliwości i schorzeń, z jakimi najczęściej zmagają się seniorzy. We wskazanej ofercie znajdziemy wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia klienta wymagającego natychmiastowej opieki. Jeżeli podopieczny cierpi na chorobę Alzheimera lub zmaga się motorycznym ograniczeniem jednej strony ciała, informacje te zostaną wyszczególnione w ofercie. Stawiamy bowiem na pełen profesjonalizm i rzetelne podejście do tematu „praca opiekunka Niemcy”.

Przyszłe obowiązki potencjalnego opiekuna

W zależności od stanu zdrowia i stopnia samodzielności osoby starszej zakres obowiązków opiekunów może znacząco się różnić. Praca opieka Niemcy to niezwykle wymagające zajęcie. Nie tylko wymaga od pracowników specjalnych predyspozycji, lecz także dobrej kondycji fizycznej oraz siły. Dlaczego? Otóż seniorzy niekiedy nie domagają, przez co wymagają należytej opieki i wsparcia przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności. Wielu podopiecznych skarży się na różnorakie dolegliwości, które nie pozwalają im samodzielnie funkcjonować. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertą, dokładnie zapoznaj się z zawartymi w niej informacjami. Do najczęstszych zadań przyszłych opiekunów zwykle należy pomoc w czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych (mycie ciała i włosów, czesanie, ubieranie i rozbieranie, przygotowywanie odzieży) czy poruszaniu się. Do obowiązków zaliczane jest również dotrzymywanie towarzystwa, zapewnienie rozrywki, zorganizowanie czasu wolnego, dbałość o samopoczucie oraz aktywność fizyczną (regularne spacery lub ćwiczenia rozciągające w zależności od stanu podopiecznego), pomoc w prowadzeniu domu (sprzątanie, gotowanie) oraz załatwianie bieżących potrzeb, tj. wizyta na poczcie.

Wymagania względem opiekuna

Zarówno obowiązki nałożone na opiekuna, jak i wymagania względem niego są uwarunkowane kilkoma czynnikami. Praca opiekunka Niemcy to trudne zajęcie, któremu nie każdy kandydat będzie w stanie podołać. Stąd też rodziny osób starszych bardzo często mają wygórowane oczekiwania względem przyszłych opiekunów i opiekunek. Biorąc pod uwagę, iż niektórzy podopieczni są całkowicie uzależnieni od drugiej osoby, opiekun będzie musiał zmierzyć się z różnorakimi sytuacjami. Niemniej jednak głównym wymogiem jest znajomość języka niemieckiego w stopniu co najmniej komunikatywnym, tak aby porozumiewanie się z seniorem nie stanowiło żadnych trudności oraz doświadczenie na podobnym stanowisku. Wielu podopiecznych wymaga całodobowej profesjonalnej opieki, przez co rodziny często szukając osób o odpowiednich predyspozycjach i szerokiej wiedzy. W niektórych ofertach mogą Państwo natknąć się na również na wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B oraz brak jakichkolwiek nałogów. Powierzenie seniora w ręce niemalże obcej osoby nie należy do łatwych. Jeżeli znalazłeś atrakcyjną ofertę, lecz nie spełniasz jednego z wyszczególnionych w ogłoszeniu wymogów, skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy znaleźć odpowiednią ofertą pracy.

Warunki zatrudnienia

Decydując się na zajęcie w branży „praca opieka Niemcy”, kwestią budzącą największe zainteresowanie, jest zatrudnienie. Korzystając z pomocy LAXO Care, uzyskasz legalne i stabilne zatrudnienie, ubezpieczenie zdrowotne, opłacone składki ZUS, dodatkową premię za polecenie naszej firmy innym osobom, bezpłatny transport, wyżywienie oraz zakwaterowanie. Dodatkowo oferujemy opiekę i pomoc konsultanta podczas pobytu za granicą oraz terminowe wypłacanie wynagrodzeń.

Dane kontaktowe

Jeżeli dana oferta przypadła ci do gustu, nie czekaj - zgłoś się do nas! W każdym ogłoszeniu znajdziesz adres e-mail oraz telefon kontaktowy.

Chcąc bliżej zapoznać się z poszczególnymi ofertami pracy dla opiekunek w Niemczech, wystarczy wejść w wybrane ogłoszenie. W przypadku dodatkowych pytań czy zaistniałych wątpliwości zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefonicznie. Postaramy się udzielić dokładnych informacji. Ze strony LAXO Care mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie, wysoką jakość usług oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa!

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!