Wybierz interesującą Cię ofertę i aplikuj!

Nie znalazłeś nic dla siebie?

Zostaw dane, oddzwonimy i znajdziemy pracę dla Ciebie!

Spokojne zlecenie, do opieki seniorka z Bad Salzdetfurth
Miejscowość
31162 - Bad Salzdetfurth
Wyjazd
01.07.2024
Wynagrodzenie
1700€
Płeć i wiek seniora
Kobieta/85
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
BADS31
Do opieki sympatyczna i spokojna 85-letnia seniorka (165 cm, 45 kg), mieszkająca sama w małym mieście, w domu jednorodzinnym. Przemieszcza się samodzielnie i nie wymaga pomocy przy transferze. Noce są spokojne. Na miejscu dostępne są pomoce w opiece, takie jak łóżko pielęgnacyjne oraz rollator. Seniorka cierpi na ogólne osłabienie starcze, fibromialgię oraz osłabienie serca i płuc, dlatego może chodzić tylko na bardzo krótkie dystanse (z chodzikiem). Sklepy znajdują się w odległości około 5 minut pieszo od domu seniorki. Do dyspozycji opiekunki w pełni umeblowany pokój z dostępem do internetu oraz własną łazienką.
Szukamy opiekunki do bardzo samodzielnego seniora
Miejscowość
35041 Marburg / Wehrda
Wyjazd
23.06.2024
Wynagrodzenie
1900€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/73
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
MAR35
Poszukujemy opiekunki dla spokojnego, wciąż bardzo samodzielnego 73-letniego seniora (180 cm, 86 kg) mieszkającego w małym mieście w apartamencie (130 m²). Senior choruje na depresję i Parkinsona oraz nie może podnosić ciężkich przedmiotów z powodu operacji barku. Jego komunikacja, słuch i wzrok są w normie, podobnie jak orientacja czasowa, przestrzenna i osobowa. Porusza się samodzielnie, korzystając z rollatora, ale czasami potrzebuje pomocną dłoń przy wstawaniu. Nie ma problemów z wchodzeniem i schodzeniem po schodach. Codziennie przychodzi służba pielęgniarka, aby założyć pończochy uciskowe. Poranna higiena zajmuje seniorowi dużo czasu i może wymagać pomocy opiekunki. Senior nie jest na żadnej diecie. Sporadycznie ma problemy ze snem, czasami budzi się 2-3 razy w nocy. Pomoc w nocy jest potrzebna tylko w nagłych przypadkach. Senior jest pod opieką fizjoterapeuty, a sesje fizjoterapeutyczne odbywają się poza domem. Obecnie senior jest w stanie samodzielnie prowadzić samochód. Sklepy znajdują się w odległości 10 i 20 minut na pieszo od domu seniora. Duże zakupy robi rodzina. Na miejscu dostępny jest samochód VW Taigo z automatyczną skrzynią biegów, z którego może korzystać opiekunka. Dla opiekunki przygotowano w pełni umeblowany pokój z dostępem do internetu. Możliwe są codzienne wyjścia z domu na 2-3 godziny oraz raz w tygodniu na 6-8 godzin, po wcześniejszym ustaleniu.
Poszukujemy opiekunki do seniorki – 75031 Eppingen
Miejscowość
75031 Eppingen
Wyjazd
23.06.2024
Wynagrodzenie
1750€
Płeć i wiek seniora
Kobieta/96
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
EPP75
Poszukujemy opiekunki do 96-letniej seniorki (60 kg, 155 cm), która mieszka sama w domu jednorodzinnym w małym mieście. Seniorka ma umiarkowaną demencję oraz cierpi na częściowe nietrzymanie moczu. Na miejscu dostępne są pomoce w opiece, takie jak aparat słuchowy, wkładki dla osób nietrzymających moczu, rollator, pieluchy oraz krzesełko pod prysznic. Seniorka budzi się w nocy 2-4 razy i potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach, takich jak przemieszczanie się, jedzenie i picie, higiena osobista, kąpiel, rozbieranie i ubieranie. W ładną pogodę lubi spacerować z chodzikiem po podwórku, oglądać telewizję, pić herbatę z ciastkiem lub jogurtem. Dla opiekunki przygotowano w pełni umeblowany pokój z telewizorem oraz dostępem do internetu. Sklepy znajdują się w odległości 10 minut na pieszo od domu seniorki.
Do opieki senior – 35781 Weilburg
Miejscowość
35781 Weilburg
Wyjazd
26.06.2024
Wynagrodzenie
1900€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/86
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
WEI35
Poszukujemy opiekunki dla 86-letniego seniora (92 kg, 172 cm), który mieszka w małym mieście, w domu jednorodzinnym o powierzchni 200 m². Senior ma problemy z poruszaniem się wynikające z wieku, cierpi na inkontynencję, depresję, chorobę Parkinsona oraz demencję. Ma trudności z komunikacją, wzrokiem oraz słuchem, nosi okulary i aparat słuchowy. Jego orientacja czasowa, przestrzenna oraz osobowa są zaburzone. Porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego i rollatora, nie jest wstanie korzystać ze schodów. Senior częściowo samodzielnie dba o higienę osobistą - goli się, myje i czesze włosy, pielęgnuje dłonie i stopy, ale potrzebuje wsparcia opiekunki w codziennych czynnościach takich jak kąpiel, ubieranie i rozbieranie oraz przy wymianie artykułów higienicznych związanych z inkontynencją. Spożywa posiłki samodzielnie. Wstaje 2-3 razy w nocy i potrzebuje wtedy pomocy. Sporadycznie ma również problemy z zasypianiem. Z uwagi na to, że nocne pobudki są obciążające, córka seniora chce zatrudnić dwie opiekunki, aby mogły pracować na zmianę, co pozwoli na wzajemne wsparcie i zmniejszenie obciążenia w opiece nad seniorem. Podopieczny jest pod opieką fizjoterapeuty, lubi oglądać mecze piłki nożnej i inne dyscypliny sportowe w telewizji, a także spędzać czas w ogrodzie  oraz grać w gry. Sklepy znajdują się w odległości około 20 minut na pieszo od domu seniora. Duże zakupy robi rodzina podopiecznego. Do dyspozycji opiekunki w pełni umeblowany pokój z radiem, TV i dostępem do internetu.
Poszukiwana opiekunka do miłej i spokojnej seniorki z Tamm
Miejscowość
71732 Tamm
Wyjazd
23.06.2024
Wynagrodzenie
1650€
Płeć i wiek seniora
Kobieta/81
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
TAM71
Poszukujemy opiekunki do 81-letniej, miłej i spokojnej seniorki (156 cm, 52 kg), która mieszka wraz z mężem w małym mieście, w mieszkaniu o powierzchni 100 m². Senior nie potrzebuje opieki, lecz wsparcia w opiece nad żoną. Podopieczna ma trudności w poruszaniu się wynikające z wieku, niewydolność serca, początki demencji, cukrzycę (insulina), reumatyzm oraz astmę. Jest zorientowana czasowo, przestrzennie i osobowo, ale ma częściowo ograniczoną mowę. Do przemieszczania się potrzebuje rollatora lub wózka inwalidzkiego. Korzysta z cewnika cewki moczowej. Nie jest na diecie. Seniorka czasami ma problemy z zasypianiem, ale bardzo rzadko budzi się w nocy. Potrzebuje pomocy opiekunki w codziennych czynnościach, takich jak np. ubieranie i rozbieranie. Służba pielęgniarska przychodzi dwa razy dziennie, aby sprawdzić poziom cukru we krwi oraz podać insulinę. Sklepy znajdują się w odległości 10 minut od mieszkania seniorów. Dla opiekunki przygotowano w pełni umeblowany pokój z dostępem do internetu.
Poszukujemy opiekunki do 93-letniej seniorki z 53757 Sankt Augustin
Miejscowość
53757 Sankt Augustin
Wyjazd
26.06.2024
Wynagrodzenie
1750€
Płeć i wiek seniora
Kobieta/93
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
SANA53
Poszukujemy opiekunki do 93-letniej seniorki (158 cm wzrostu, 55 kg wagi), która mieszka sama w domu jednorodzinnym, w małym mieście. Podopieczna choruje na Alzheimera, osteoporozę, choroby układu krążenia, nietrzymanie moczu i wysokie ciśnienie krwi oraz cierpi na utratę słuchu. Z powodu demencji, seniorka bywa zaniepokojona, gdy musi kilkakrotnie wyjaśniać opiekunowi jakieś zadanie. Noce spokojne. Nie wymaga transferu. Jest mobilna, porusza się samodzielnie, a także wchodzi i schodzi po schodach, czasami wspierając się rollatorem lub laską. Seniorka dużo śpi i nie ma już poczucia czasu. Zwykle nie mówi zbyt wiele, ale chce mieć możliwość dogadania się opiekunką. Jej orientacja przestrzenna jest częściowo zaburzona. Seniorka jest wciąż bardzo samodzielna. Potrzebuje pomocy w prowadzeniu domu oraz wsparcia w codziennych czynnościach takich jak np. asekurowanie, żeby seniorka nie spadła ze schodów, przypomnienie podopiecznej o zażyciu leków, czasami pomoc w rozebraniu i ubraniu (przeważnie wykonuje te czynności samodzielnie). Seniorka od około godziny 18 ogląda telewizję, a w okolicach godziny 22 kładzie się spać. Sklepy znajdują się w odległości 10 minut na pieszo od domu seniorki. Do dyspozycji opiekunki w pełni umeblowany pokój z TV oraz dostępem do internetu.

Zgłoś się!

Wypełnij formularz, oddzwonimy!

Szukasz pracy jako opiekunka?

Oferty pracy przygotowane przez doświadczonych specjalistów z LAXO Care są skierowane w szczególności do osób, które interesuje praca w charakterze opiekunki do osób starszych w Niemczech. Zapewniamy legalne i bezpieczne zatrudnienie w sprawdzonych miejscach, które zostały zweryfikowane zarówno przez nas, jak i naszych stałych pracowników. Bez względu na tryb pracy, jaki Państwa interesuje, jesteśmy gwarancją stabilnego zatrudnienia i wysokiego wynagrodzenia.

Opiekunowie osób starszych bardzo często wyjeżdżają sezonowo na okres kilku bądź kilkunastu miesięcy lub na stałe. Niezależnie zatem od tego, czy chcieliby Państwo współpracować z nami dłużej, czy są raczej zainteresowani tymczasową opieką, pomożemy w zorganizowaniu wyjazdu do Niemiec. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, na bieżąco aktualizujemy oferty pracy i dokładamy wszelkich starań, by organizacja wyjazdu przebiegła pomyślnie. Zapewniamy dostęp do najświeższych oferty pracy, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem kluczowych czynników, tj. stopień znajomości języka niemieckiego, dyspozycyjność, doświadczenie i posiadane umiejętności. Dodatkowo na cały okres pobytu za granicą gwarantujemy nieustanne wsparcie na infolinii oraz fachową pomoc profesjonalnych koordynatorów zasilających nasze szeregi. Zachęcamy do kontaktu już teraz!

Praca opieka Niemcy – czy warto jechać z agencją?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż podjęcie decyzji o wyjeździe do Niemiec wymaga czasu. Opieka nad osobami starszymi ma sporo zalet, ale jest także związana z wieloma zagrożeniami. Korzystając z pomocy naszej agencji, nie tylko uzyskasz wsparcie przez cały okres, lecz także stabilne i legalne zatrudnienie. Praca w Niemczech na własną rękę budzi poniekąd wiele wątpliwości. Łatwo wówczas natknąć się na problemy prawne. Decydując się na taki wyjazd, ryzykujemy dużo.

Problemem opiekunek, które zdecydowały się na wyjazd bez pomocy firmy pośredniczącej, jest praca na czarno, będąca wykroczeniem w świetle polskiego prawa. Tym samym osoby te są narażone na niższe wynagrodzenie, niż zostało to ustalone w trakcie negocjacji oraz brak ubezpieczenia zdrowotne, które jest konieczne w Niemczech. Stąd też zalecamy skorzystać z naszej pomocy. Wciąż jest wiele przypadków, iż osoby pracujące bez pisemnej umowy pozostają bez wynagrodzenia. Skąd się to bierze? Zwykle źródłem problemu jest chęć podjęcia pracy właściwie od ręki oraz kłopot ze znalezieniem pracy ot tak. W przypadku wyjazdu zorganizowanego przez agencję pracy proces rekrutacyjny może się niekiedy wydłużyć, co dla osób w kłopotliwej sytuacji finansowej może być poniekąd uciążliwe. Niemniej jednak podjęcie pracy tego typu może wiązać się z brakiem płynności finansowej, brakiem ubezpieczenia czy odprowadzanych składek. Jeżeli zatem planujesz podjąć się pracy w Niemczech jako opiekunka dla seniora, skorzystaj z usług zaufanej firmy pośredniczącej, by uniknąć potencjalnych zagrożeń. Legalne zatrudnienie, pewność co do wysokości zarobków, pełen pakiet dodatkowych świadczeń, odgórnie ustalony zakres obowiązków są gwarancją pełnego komfortu, swobody i poczucia bezpieczeństwa. Pracuj legalnie i nie martw się o nic więcej!

Praca opiekunka Niemcy – rzetelnie opisane warunki

Wśród proponowanych na stronie LAXO Care ofert można znaleźć aktualne ogłoszenia dotyczące pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w Niemczech. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, stworzyliśmy dokładny przegląd najświeższych ofert pracy, które każdego dnia są aktualizowane. Każda osoba, która jest zainteresowana podjęciem tego rodzaju zatrudnienia, może sprawdzić wszelkie istotne informacje, tj. miejsce zamieszkania podopiecznego czy szacunkową wysokość wynagrodzenia za świadczone usługi oraz zakres obowiązków. Oczywiście każde pojedyncze ogłoszenie z kategorii „praca opieka Niemcy” zostało również opatrzone planowaną datą wyjazdu oraz określeniem minimalnego czasu, na jaki opiekunka do osób starszych miałaby wyjechać. Nawiązując jeszcze do kwestii wynagrodzenia, do pensji są także doliczane bonusy, która wynikają z zatrudnienia w okresie świątecznym (Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, Wielkanoc). Firma LAXO Care od kilku lat skutecznie działa na polskim rynku, o czym świadczy wysoko uplasowana pozycja oraz setki zadowolonych kobiet i mężczyzn, którzy zdecydowali się na wyjazd do Niemiec z naszą pomocą.

Co znajdziemy, wchodząc w ogłoszenie?

Głównym założeniem LAXO Care jest pomoc Polakom w zdobyciu legalnego i stabilnego zatrudnienia w Niemczech. Dlatego też kładziemy duży nacisk na jasny i klarowny przekaz, niebudzący żadnych wątpliwości. Przygotowane przez naszych doświadczonych koordynatorów oferty pracy są nie tylko rzetelne, a także w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy zarobkowej u naszych zachodnich sąsiadów. Wchodząc w poszczególną ofertę, znajdą Państwo szereg niezbędnych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Zachęcamy do przejrzenia ofert i zapoznania się z tym, co przygotowaliśmy z myślą o przyszłych opiekunach i opiekunkach do osób starszych. Jakie informacje znajdziemy w ogłoszeniach?

Ogólny opis tego, kim jest podopieczny i w jakich czynnościach potrzebuje pomocy.

Zapoznanie się treścią oferty, zacznijmy od najważniejszej kwestii, jaką jest nasz przyszły podopieczny. Wchodząc w interesującą nas ofertę, już na samym początku dostajemy informację na temat seniora. W jakim stanie jest podopieczny? Czy ma problemy z komunikacją lub orientacją? Czy jest w pełni samodzielny? W jakich czynnościach potrzebuje pomocy? Jakie czynności senior wykonuje samodzielnie? Czy wymaga całodobowej opieki? Gdzie mieszka i czy mieszka sam? Jak wygląda okolica miejsca zamieszkania? Jakich warunków może oczekiwać przyszły podopieczny (własny pokój z łazienką, stały dostęp do Internetu)? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań uzyskają Państwo, zapoznając się z konkretną ofertą. Dzięki krótkiemu, lecz treściwemu zarysowi, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż oferta pracy zostanie dopasowana do indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Z jakimi chorobami zmaga się klient?

Początkujące, jak i profesjonalne opiekunki osób starszych tuż przed wyjazdem są zobowiązane do odbycia kursu. W trakcie niego zyskują wiedzę na temat dolegliwości i schorzeń, z jakimi najczęściej zmagają się seniorzy. We wskazanej ofercie znajdziemy wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia klienta wymagającego natychmiastowej opieki. Jeżeli podopieczny cierpi na chorobę Alzheimera lub zmaga się motorycznym ograniczeniem jednej strony ciała, informacje te zostaną wyszczególnione w ofercie. Stawiamy bowiem na pełen profesjonalizm i rzetelne podejście do tematu „praca opiekunka Niemcy”.

Przyszłe obowiązki potencjalnego opiekuna

W zależności od stanu zdrowia i stopnia samodzielności osoby starszej zakres obowiązków opiekunów może znacząco się różnić. Praca opieka Niemcy to niezwykle wymagające zajęcie. Nie tylko wymaga od pracowników specjalnych predyspozycji, lecz także dobrej kondycji fizycznej oraz siły. Dlaczego? Otóż seniorzy niekiedy nie domagają, przez co wymagają należytej opieki i wsparcia przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności. Wielu podopiecznych skarży się na różnorakie dolegliwości, które nie pozwalają im samodzielnie funkcjonować. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertą, dokładnie zapoznaj się z zawartymi w niej informacjami. Do najczęstszych zadań przyszłych opiekunów zwykle należy pomoc w czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych (mycie ciała i włosów, czesanie, ubieranie i rozbieranie, przygotowywanie odzieży) czy poruszaniu się. Do obowiązków zaliczane jest również dotrzymywanie towarzystwa, zapewnienie rozrywki, zorganizowanie czasu wolnego, dbałość o samopoczucie oraz aktywność fizyczną (regularne spacery lub ćwiczenia rozciągające w zależności od stanu podopiecznego), pomoc w prowadzeniu domu (sprzątanie, gotowanie) oraz załatwianie bieżących potrzeb, tj. wizyta na poczcie.

Wymagania względem opiekuna

Zarówno obowiązki nałożone na opiekuna, jak i wymagania względem niego są uwarunkowane kilkoma czynnikami. Praca opiekunka Niemcy to trudne zajęcie, któremu nie każdy kandydat będzie w stanie podołać. Stąd też rodziny osób starszych bardzo często mają wygórowane oczekiwania względem przyszłych opiekunów i opiekunek. Biorąc pod uwagę, iż niektórzy podopieczni są całkowicie uzależnieni od drugiej osoby, opiekun będzie musiał zmierzyć się z różnorakimi sytuacjami. Niemniej jednak głównym wymogiem jest znajomość języka niemieckiego w stopniu co najmniej komunikatywnym, tak aby porozumiewanie się z seniorem nie stanowiło żadnych trudności oraz doświadczenie na podobnym stanowisku. Wielu podopiecznych wymaga całodobowej profesjonalnej opieki, przez co rodziny często szukając osób o odpowiednich predyspozycjach i szerokiej wiedzy. W niektórych ofertach mogą Państwo natknąć się na również na wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B oraz brak jakichkolwiek nałogów. Powierzenie seniora w ręce niemalże obcej osoby nie należy do łatwych. Jeżeli znalazłeś atrakcyjną ofertę, lecz nie spełniasz jednego z wyszczególnionych w ogłoszeniu wymogów, skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy znaleźć odpowiednią ofertą pracy.

Warunki zatrudnienia

Decydując się na zajęcie w branży „praca opieka Niemcy”, kwestią budzącą największe zainteresowanie, jest zatrudnienie. Korzystając z pomocy LAXO Care, uzyskasz legalne i stabilne zatrudnienie, ubezpieczenie zdrowotne, opłacone składki ZUS, dodatkową premię za polecenie naszej firmy innym osobom, bezpłatny transport, wyżywienie oraz zakwaterowanie. Dodatkowo oferujemy opiekę i pomoc konsultanta podczas pobytu za granicą oraz terminowe wypłacanie wynagrodzeń.

Dane kontaktowe

Jeżeli dana oferta przypadła ci do gustu, nie czekaj - zgłoś się do nas! W każdym ogłoszeniu znajdziesz adres e-mail oraz telefon kontaktowy.

Chcąc bliżej zapoznać się z poszczególnymi ofertami pracy dla opiekunek w Niemczech, wystarczy wejść w wybrane ogłoszenie. W przypadku dodatkowych pytań czy zaistniałych wątpliwości zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefonicznie. Postaramy się udzielić dokładnych informacji. Ze strony LAXO Care mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie, wysoką jakość usług oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa!

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!