Wybierz interesującą Cię ofertę i aplikuj!

Nie znalazłeś nic dla siebie?

Zostaw dane, oddzwonimy i znajdziemy pracę dla Ciebie!

Opiekunka Niemcy – Hamm
Miejscowość
Hamm
Wyjazd
26.09.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 39
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11400 HAM
Kobieta mieszka z mężem i dwoma synami: 5,5 i 3 lata, w domu jednorodzinnym. Pani jest w trzeciej ciąży i będzie mieć kolejne cesarskie cięcie. Jest w pełni samodzielna. Mówi trochę po polsku. Z powodu choroby potrzebuje do siebie i synów opiekunki. Opiekunka będzie mieszkać w osobnym budynku, w którym znajduje się duże pomieszczenie z kuchnią, własna łazienka, telewizor i dostęp do internetu. Opiekunka może korzystać z sauny oraz bieżni.
Opiekunka osoby starszej – Eberbach-Lindach (Niemcy)
Miejscowość
Eberbach-Lindach
Wyjazd
27.09.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 85
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11400 EBL
Szukamy opiekunki do seniorki, która mieszka sama w mieszkaniu w domu wielorodzinnym. Seniorka jest uprzejmą i spokojną osobą. Uwielbia spędzać czas w swoim ogrodzie oraz oglądać telewizję. Orientacja i komunikacja są u seniorki na dobrym poziomie. Podopieczna nie wymaga pomocy w nocy. Porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego oraz rollatora, pomaga w transferze. Potrzebuje wsparcia przy rozbieraniu oraz ubieraniu, a także przy higienie osobistej. Seniorce należy pokroić jedzenie na mniejsze kawałki. Plan dnia seniorki jest określony. Zakupy robi syn seniorki według listy przygotowanej przez opiekunkę. Dla opiekunki przygotowany jest w pełni umeblowany pokój z dostępem do internetu.
Opiekunka Niemcy – Diespeck
Miejscowość
Diespeck
Wyjazd
25.09.2021
Wynagrodzenie
1300€
Płeć i wiek seniora
Kobieta,86
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11300 DIE
Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym (200m2) na wsi. Bardzo dobre warunki mieszkaniowe, przy domu znajduje się piękny ogród! Seniorka jest uprzejmą, spokojną osobą. Jej hobby to spędzanie czasu w ogrodzie, zakupy. Porusza się samodzielnie, korzysta z pomocy laski. W ciągu dnia seniorka nosi pieluchę. Podopieczna w nocy czasami dzwoni po opiekunkę i trzeba wtedy pomóc jej wstać na krzesełko toaletowe, które znajduje się obok łóżka seniorki. Dwa razy w tyg. zawozimy seniorkę na zajęcia z fizjoterapii (blisko domu seniorki, jadąc samochodem zajmuje to 5 minut). Na zakupy jeździ opiekunka samochodem lub rowerem (5 minut). Netto oraz Kaufland znajdują się w odległości około 10 minut na pieszo od domu seniorki. Natomiast 3 km dalej jest Lidl. Do dyspozycji opiekunki jest samochód Volkswagen T-Cross (automat). Dla opiekunki przygotowany jest w pełni umeblowany pokój z własną łazienką oraz dostępem do internetu. Seniorka ma dwóch synów i córkę - bardzo mili, odwiedzają swoją mamę. Jest to bardzo sympatyczna rodzina, która reaguje na potrzeby opiekunki. Syn seniorki przyjeżdża co 2 tygodnie i zostaje 4 dni w domu seniorki, pomaga w domu, wyręcza opiekunkę w ciężkich pracach, zabiera mamę do lekarza, na spacery - wtedy opiekunka ma więcej czasu wolnego.
Opieka osób starszych – Liederbach
Miejscowość
Liederbach
Wyjazd
30.09.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 88
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11400 LIE
Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym, w małym miasteczku. Komunikacja oraz orientacja u podopiecznej są na dobrym poziomie. Porusza się samodzielnie, ale ma też rollator. Seniorka pomaga przy transferze, a po schodach wchodzi i schodzi samodzielnie. Podopieczna wykonuje higienę ciała samodzielnie, ale czasami potrzebuje wsparcia. Nie potrzebuje pomocy w nocy. Lubi dłużej pospać i potrzebuje rano trochę więcej czasu. Seniorka ma problemy z połykaniem. Lubi czytać gazety, interesuje się tym, co dzieje się na świecie. Do dyspozycji opiekunki pokój z własną łazienką oraz dostępem do internetu. Sklepy znajdują się w odległości około 10 minut na pieszo od domu seniorki. Duże zakupy robi rodzina.
Opieka osób starszych – Hiddenhausen
Miejscowość
Hiddenhausen
Wyjazd
17.10.2021
Wynagrodzenie
1250€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 89
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11250 HID
Seniorka mieszka sama w domu. Jest uprzejmą i spokojną osobą. Seniorka wcześniej chętnie spędzała czas pracując w ogrodzie, teraz ze względu na stan zdrowia już nie zajmuje się tym. Nie ma żadnego zainteresowania. Rano przychodzą pielęgniarki i zajmują się higieną osobistą seniorki. Noce spokojne, bez wstawania i pomagania podopiecznej. Opiekunka sama reguluje swój czas wolny, podczas którego może wyjść z domu. Leki przygotowuje córka, podaje opiekunka. Podczas spacerów seniorka korzysta z wózka elektrycznego. Co miesiąc lub 6 tyg. opiekunka musi jechać z seniorką do Fußpflege (taksówkę zamawia córka). Sklep spożywczy wraz z artykułami chemicznymi znajduje się w odległości około 20 minut na pieszo od domu seniorki. Trochę dalej, około 3 km jest Penny. Córki bardzo chętnie pomagają w zakupach, jak opiekunka zrobi listę to one wszystko kupią i przywiozą. Do dyspozycji opiekunki jest rower. W pobliżu domu seniorki znajdują się ścieżki rowerowe, park oraz las. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z dostępem do internetu. Łazienka jest wspólna (wanna). W piwnicy znajduje się prysznic. W domu seniorki są dwa TV - w salonie oraz w jadalni.
Opieka osób starszych – Wächtersbach
Miejscowość
Wächtersbach
Wyjazd
03.10.2021
Wynagrodzenie
1500€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 88
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11500 WAC
Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym. Jest uprzejmą i spokojną osobą. Lubi czytać książki i gazety, a także przebywać w swoim ogrodzie. Podopieczna porusza się przy pomocy wózka i rollatora. Po schodach wchodzi sama lub przy wsparciu opiekunki - zależy to od formy seniorki w danym dniu. Komunikacja oraz orientacja są u seniorki na dobrym poziomie. Czasami seniorka potrzebuje pomocy w nocy, pomaga przy transferze. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z dostępem do internetu. Sklepy znajdują się w odległości ok. 20 minut na pieszo od domu seniorki. Duże zakupy robi rodzina podopiecznej raz w miesiącu.
Opiekunka osoby starszej – Diespeck (Niemcy)
Miejscowość
Diespeck
Wyjazd
27.09.2021
Wynagrodzenie
1500€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 87
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11500 DIE
Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym (200m2) z pięknym ogrodem na wsi.  Warunki mieszkaniowe są bardzo dobre. Seniorka jest uprzejmą, spokojną osobą. Uwielbia spędzać czas na ogrodzie (również po nim spacerować) oraz robić zakupy. Podopieczna potrzebuje pomocy przy wstawaniu z łóżka, w ciągu dnia porusza się samodzielnie przy pomocy laski. Seniorka czasem dzwoni po opiekunkę w nocy (nie zawsze), trzeba jej wtedy pomóc wstać na krzesełko toaletowe, które znajduje się obok łóżka seniorki. Opiekunka dwa razy w tygodniu zawozi seniorkę na zajęcia z fizjoterapii (blisko, 5 minut drogi). Opiekunka jeździ na zakupy samochodem lub rowerem. W odległości 10 minut na pieszo od domu seniorki znajduje się Netto oraz Kaufland. Około 3 km dalej jest Lidl. Do dyspozycji opiekunki jest samochód - Volkswagen t cross-automat. Dla opiekunki przygotowany jest w pełni umeblowany pokój z dostępem do internetu.
Opiekunka osoby starszej – Paderborn (Niemcy)
Miejscowość
Paderborn
Wyjazd
26.09.2021
Wynagrodzenie
1250€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna, 94
J. niemiecki
Podstawowy
Numer oferty
11250 NEU
Senior mieszka w domu jednorodzinny nad stawami i z gospodarstwem, na wiosce - obrzeża Paderborn. Senior mieszka sam na dole. Natomiast w tym samym domu, na piętrze mieszka jego córka z mężem i dwójką dzieci - mają osobne mieszkanie. Senior nie potrzebuje pomocy w nocy. Porusza się przy pomocy balkonika po domu, na spacerach korzysta z wózka elektrycznego. Spacery 2-3 razy dziennie po okolicy. Należy asekurować seniora oraz motywować do codziennych czynności, żeby był jak najbardziej sprawny i aktywny. Opiekunka powinna nadzorować plan dnia i wspomagać seniora. Większe sklepy znajdują się w odległości ok. 6 km od domu podopiecznego - Aldi, Lidl, Reve. Blisko znajduje się tylko mały sklep z gazetami, ciastem, pieczywem, kawą etc. Obecnie zakupy robi córka seniora według listy Opiekunki. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z dostępem do internetu. Do dyspozycji Opiekunki jest również rower. Opiekunka musi posiadać gumowe klapki.
Opiekunka osoby starszej – Neustadt an der Aisch (Niemcy)
Miejscowość
Neustadt an der Aisch
Wyjazd
27.09.2021
Wynagrodzenie
1500€ + 150€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna, 90
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11650 NEU
Senior mieszka wraz z żoną w domu jednorodzinnym. Potrzebuje pomocy w nocy. Porusza się przy pomocy rollatora oraz kul łokciowych, ale po schodach wchodzi i schodzi samodzielnie. Komunikacja oraz orientacja są u seniora częściowo zaburzone. Podopieczny jest bardzo samodzielny. Senior sam przygotowuje sobie lekarstwa. Ważne jest dla niego jedzenie. Seniorem opiekuje się praktycznie żona, której trzeba w tej opiece pomóc. W opiece pomaga też córka, ale dopiero od 15:30, czyli po powrocie z pracy. Sklepy znajdują się w odległości 10 minut na pieszo od domu seniora. Duże zakupy robi rodzina. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z dostępem do internetu.
Opiekunka osoby starszej – Dietzenbach (Niemcy)
Miejscowość
Dietzenbach
Wyjazd
25.09.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 93
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11400 DIE
Seniorka mieszka sama w mieszkaniu domu wielorodzinnego, w małym mieście. Komunikacja oraz orientacja u podopiecznej są na dobrym poziomie. Seniorka porusza się przy pomocy wózka i rollatora, również po mieszkaniu  - na parterze bez progów. Obecnie przebywa w sanatorium. Potrzebuje wsparcia przy rozbieraniu, ubieraniu, jedzeniu oraz częściowo przy higienie osobistej. Nie ma problemów z zasypianiem i nie potrzebuje pomocy w nocy. Seniorka ma zajęcia z logopedii oraz gimnastyki. Lubi czytać i siedzieć na tarasie. Sklepy znajdują się w odległości 10 minut na pieszo od mieszkania seniorki. Duże zakupy robi rodzina. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z dostępem do internetu.
Opiekunka osoby starszej – Erfstadt (Niemcy)
Miejscowość
Erfstadt
Wyjazd
26.09.2021
Wynagrodzenie
1600€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna, 88
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11600 ERF
Senior mieszka wraz z żoną w domu jednorodzinnym piętrowym o powierzchni 200m2 z węzłem gospodarczym. Rodzina seniorów prowadzi sklep spożywczy, który jest czynny w piątki i soboty. Rodzina seniorów prowadzi również gospodarstwo rolne (sadownictwo oraz hodowlę owiec). Zakupy robią córki seniorów. Opiekunka jeśli tylko ma chęć to może jechać z córką na zakupy - córki seniorów chętnie zabierają Opiekunkę. Senior przeważnie jest spokojny, ale potrafi mieć napad agresji związany z demencją. W takich sytuacjach opiekunka powinna zostawić seniora samego i poczekać aż się uspokoi. To najczęściej pomaga. Senior pomaga przy transferze, w domu znajduje się także lift. Seniorka cierpi na początkujące stadium demencji. Samodzielnie wykonuje swoją higienę, córki szykują dla niej leki. Opiekunka pilnuje, żeby leki zostały przyjęte przez seniorkę. Seniorka sama sobie szykuje śniadania oraz kolacje. Opiekunka gotuje obiad - również dla seniorki. Do dyspozycji opiekunki I piętro - umeblowany pokój z własną łazienką i dostępem do internetu. W pokoju znajduje się również TV. Do dyspozycji opiekunki rower.
Opiekunka osoby starszej – Wiesbaden (Niemcy)
Miejscowość
Wiesbaden
Wyjazd
04.10.2021
Wynagrodzenie
1500€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 82
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11500 WIE
Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym w mieście. Ma ograniczoną możliwość poruszania się po złamaniu uda. Potrzebuje pomocy w nocy. Jednakże opiekunka ma możliwość odpoczynku, gdy rodzina przejmuje opiekę nad seniorką, a także, gdy seniorka spędza czas poza domem. Służba pielęgniarska przychodzi 3xdziennie - higiena ciała, ewentualnie przygotowanie śniadania lub kolacji, pomoc przy wstawaniu oraz pójściu do łóżka oraz w rozbieraniu i ubieraniu. Komunikacja oraz orientacja są u seniorki na poziomie dobrym. Porusza się przy pomocy rollatora i laski. Seniorka spożywa posiłki samodzielnie. Sklepy znajdują się w odległości około 20 minut na pieszo od domu seniorki. Duże zakupy robi rodzina. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z łazienką oraz dostępem do internetu.
Opiekunka osoby starszej – Kronberg (Niemcy)
Miejscowość
Kronberg
Wyjazd
08.10.2021
Wynagrodzenie
1500€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna, 92
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11500 KRO
Senior mieszka sama w domu jednorodzinnym w małym mieście. Ma ograniczoną możliwość poruszania się po złamaniu uda. Pomaga przy transferze. Potrzebuje pomocy w nocy (1 raz). Choruje na cukrzycę, ale bez zastrzyków - tylko tabletki. Komunikacja oraz orientacja są u seniora na dobrym poziomie. Podopieczny porusza się przy pomocy wózka i rollatora. Higiena ciała częściowo samodzielna, a częściowo przy wsparciu. Potrzebuje pomocy przy rozbieraniu oraz ubieraniu, a także karmieniu. Uwielbia papugi, zwłaszcza je karmić. Sklepy znajdują się w odległości 10 minut na pieszo od domu seniora. Duże zakupy robi rodzina. Opiekunka ma do dyspozycji pokój z własną łazienką oraz dostępem do internetu.
Opiekunka Niemcy – Langenselbold
Miejscowość
Langenselbold
Wyjazd
09.10.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11400 LAN
Senior mieszka sam w domu jednorodzinnym, w  małym miasteczku. Podopieczny porusza się przy pomocy rollatora. Senior pomaga przy transferze i samodzielnie wchodzi i schodzi po schodach. Komunikacja u seniora jest na poziomie dobrym, ale orientacja częściowo jest zaburzona. Senior spożywa posiłki oraz ubiera się samodzielnie. Służba pielęgniarska przychodzi raz w tygodniu – zajmuje się higieną ciała. Senior jest na diecie z powodu podwyższonego poziomu cukru. Nie potrzebuje pomocy w nocy. Sklepy znajdują się w odległości 10 minut na pieszo od domu seniora. Duże zakupy robi rodzina. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z dostępem do internetu.
Opiekunka Niemcy – Stove
Miejscowość
Stove
Wyjazd
16.10.2021
Wynagrodzenie
1500€
Płeć i wiek seniora
Meżczyzna, 86
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
1500 STO
Szukamy opiekunki do seniora (86 lat), która otoczy go opieką. Senior to miły i spokojny Pan, który jest bardzo samodzielny. Nie potrzebuje opieki w nocy. Podopieczny ma początkowe stadium demencji oraz cierpi na depresję. Warunki mieszkaniowe bardzo dobre. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój na parterze z dostępem do internetu. Sklepy znajdują się w odległości około 10 min drogi na pieszo od domu seniora. Duże zakupy robi rodzina.
Opiekunka Niemcy – Dingden
Miejscowość
Dingden
Wyjazd
27.09.2021
Wynagrodzenie
1500€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 98
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
15000 DIN
Szukamy opiekunki do seniorki, która mieszka domku na wsi (100 m2 + ogród). Opiekunka wraz z seniorką mają mieszkanie na dole, górę zajmuje syn z żoną (są to dwa niezależne mieszkania). Opiekunka i seniorka mają wspólną łazienkę (prysznic przystosowany do osób starszych). Seniorka jak na swój wiek jest dość sprawna. Dużo przeszła (raka piersi - amputacja jednej piersi, miała złamane obie nogi, złamanie ramienia), co wpływa na jej obecną kondycję fizyczną. Porusza się samodzielnie, nie poddaje swojemu wiekowi, chce być jak najbardziej fit. Seniorka cierpi na problemy z oddychaniem - silna astma. Nie może się denerwować. Seniorka powinna wszystko robić powoli, ponieważ jak się spieszy to nie może złapać oddechu. Seniorce bardzo puchną nogi, co powoduje silne bóle nóg. Rano zakłada się podopiecznej opaskę uciskową na ramię, na noc trzeba ją zdjąć. Seniorka ma demencję starczą. W domu wszystko musi być zawsze w tym samym miejscu, ponieważ podopieczna bardzo denerwuje się jak musi czegoś szukać. Istotna jest znajomość języka niemieckiego na poziomie min. dobrym ze względu na to, że seniorka lubi rozmawiać. Cały czas coś opowiada, potrzebuje towarzyszki w rozmowie. Seniorka lubi być na bieżąco z wiadomościami ze świata, dlatego też dużo czasu spędza na oglądaniu wiadomości i słuchaniu radia. Seniorka bierze leki moczopędne. Wiąże się to z nocnym wstawaniem do toalety, ale seniorka robi to sama. Seniorka potrzebuje wsparcia przy higienie osobistej. Kąpiel raz  w tygodniu, w piątki - mycie włosów, kremowanie ciała. Seniorka chodzi spać w okolicach godziny 19-19:30. Zakupy robi opiekunka. Sklep znajduje się w odległości 800 metrów.
Opiekunka Niemcy – Wesel
Miejscowość
Wesel
Wyjazd
27.09.2021
Wynagrodzenie
1300€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 93
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
13000 WES
Szukamy opiekunki do seniorki, która mieszka sama w mieszkanku o powierzchni 140 m2, w małym miasteczku. Seniorka jest osobą leżącą, ma podkurczone nogi pod kątem 90 stopni. Nie jest wstanie sama wstać. Trzeba ją przenosić z łóżka na wózek inwalidzki. Seniorka jest bardzo lekka. Rano i wieczorem przychodzą panie, które myją seniorkę. Seniorka cierpi na demencję, nie kontaktuje. Jest strachliwa, boi się wszystkiego. Nie mówi, słabo widzi i słyszy. Po porannym myciu sadza się podopieczną na wózek inwalidzki i zawozi do dużego pokoju. Jest tam stół, przy którym seniorka spożywa posiłki. Trzeba pilnować podopieczną, żeby regularnie piła. Po obiedzie kładzie się seniorkę do łóżka, wtedy przysługują opiekunce 2h przerwy. Seniorka chętnie wszystko je. Seniorka budzi się w nocy i rozmawia ze sobą, ale nie krzyczy i nie potrzebuje pomocy. Trzeba się do tego przyzwyczaić i spać spokojnie. Przy schodach jest winda, która ułatwia wyjście z seniorką na spacer. Dla opiekunki przygotowany jest w pełni wyposażony pokój z własną łazienką, TV i dostępem do internetu. Sklepy oddalone 10 minut drogi na pieszo od mieszkania seniorki.
Opiekunka Niemcy – Wernau
Miejscowość
Wernau
Wyjazd
26.09.2021
Wynagrodzenie
1300€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 98
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
13000 WER
Szukamy opiekunki do miłej i sympatycznej seniorki, która mieszka sama. Seniorka ma problemy w poruszaniu się wynikające z wieku oraz początkowy stan demencji. Przerwa dla opiekunki jest codziennie 12-14. Zakupy robi opiekunka, w pobliżu Lidl oraz Aldi. Większe zakupy (jak np. mleko, woda, papier toaletowy itp.) robi syn podopiecznego.  Plan dnia seniorki: 6:40 - wstawanie seniorki, poranna toaleta, około 7:00 - śniadanie, 7:30 - spacer, około 11:30-12:00 - obiad (seniorka chętnie je wszystko, również ryby), około 14:30-15:00 - deser (galaretka, owoce, budyń), około 17:00 - kolacja, 21:00 - pójście spać (seniorka otrzymuje tabletkę nasenną). Dla opiekunki przygotowany jest w pełni umeblowany pokój z dostępem do internetu. Na miejscu nie ma roweru, ale jeśli będzie potrzebny to jest możliwość jego zorganizowania.
Opiekunka Niemcy – Bad Soden
Miejscowość
Bad Soden
Wyjazd
27.09.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna, 90
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
1400 BAS
Szukamy opiekunki do spokojnego i miłego seniora, który mieszka w domu jednorodzinnym (200 m2). W domu jest kot. Czas wolny dla Opiekunki - 2 h codziennie, od 13:45 do 15:45. Do seniora przychodzi 3 razy dziennie Pflegedienst/Diakoni: robią pomiar cukru oraz podaż insuliny, raz w tygodniu rozkładają lekarstwa, raz w tygodniu - kąpiel, zakładanie skarpet uciskowych, co 4 tygodni wymieniają cewnik. Senior wraca do siebie po pobycie w szpitalu. Jest jeszcze słaby, ale robi postępy. W tym momencie siedzi na wózku. Córki, które mieszkają obok przychodzą i pomagają przy transferze seniora. W domu seniora mieszka jeszcze jego żona, nie wymaga jednak opieki ze strony opiekunki. Jest samodzielna w czynnościach pielęgnacyjnych. Dużo mówi. Lubi pracować w ogródku. Zaczyna się u niej demencja, często zapomina. Z wiekiem jest coraz słabsza, miewa zawroty głowy. Do dyspozycji opiekunki własny pokój z łazienką i dostępem do internetu. W pokoju opiekunki znajduje się również TV oraz radio. Zakupy robi córka wraz z opiekunką. W pobliżu jest market REWE - w obecnej sytuacji z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 zakupu robi sama córka. Wszystkie córki seniora są bardzo przyjazne. Chętnie obwożą opiekunkę samochodem, żeby pokazać jej okolicę.
Praca dla opiekunki w Langen (Niemcy)
Miejscowość
Langen
Wyjazd
10.10.2021
Wynagrodzenie
1500€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 95
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11500 LAN
Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym (ok. 160 m2) w małym miasteczku Langen (około 37 tys. mieszkańców). Szukamy opiekunki, która otoczy ją opieką. Seniorka jest miła i sympatyczna, ale bardzo uparta. Podopieczna lubi oglądać telewizję i kocha swój ogród. O ogród dba ogrodnik. Spacery z seniorką jedynie na ogród i taras, ponieważ seniorka szybko się męczy i nie lubi wychodzić poza teren swojego domu. Seniorka jest coraz słabsza, ale wciąż bardzo samodzielna. Lepiej jednak być przy niej podczas ubierania, rozbierania czy gdy idzie do toalety, ponieważ brakuje jej sił i miewa zawroty głowy. Wchodzi i schodzi po schodach samodzielnie, ale potrzebuje asekuracji, gdyż mogą występować problemy ze wzrokiem i utrzymaniem równowagi. Noce spokojne. Caritas przychodzi 1 raz w tygodniu (w piątek) i rozkłada leki. Listę zakupów oraz posiłki ustala się zawsze z seniorką, lubi decydować o takich sprawach. Zakupy robi opiekunka. Sklepy znajdują się 15 minut rowerem od domu podopiecznej: Aldi, Edeka, Rewe, 20 minut: Lidl + sklepy odzieżowe Braun, Kik i park. Dla opiekunki jest przygotowany w pełni umeblowany, słoneczny, ciepły pokój. Łazienka jest wspólna, ale seniorka korzysta z prysznica. Natomiast opiekunka ma do użytku wannę. Jest jeszcze pokój z umywalką, z którego może korzystać opiekunka. Część użytkowa znajduje się na parterze, część sypialna na piętrze. Kościół katolicki znajduje się w odległości 10 minut na pieszo od domu seniorki.
Praca dla opiekunki w Bad Schönbrunn (Niemcy)
Miejscowość
Bad Schönbrunn
Wyjazd
26.09.2021
Wynagrodzenie
1500€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 93
J. niemiecki
Bardzo dobry
Numer oferty
1500 BSC
Miła i spokojna seniorka mieszka sama w dużym mieszkaniu w Bad Schönbrunn. Szukamy opiekunki, która otoczy ją opieką. Służba pielęgniarska przychodzi 1 raz dziennie w godzinach porannych - zmienia seniorce opatrunki na nogach. Leki przeciwbólowe przygotowuje rodzina. Noce spokojne. Seniorka potrzebuje wsparcia tylko przy ubieraniu i rozbieraniu się oraz myciu włosów. Dla opiekunki jest przygotowany w pełni umeblowany pokój na parterze z dostępem do internetu. Bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Sklepy mieszczą się 10 minut pieszo od mieszkania seniorki.
Praca dla opiekunki w Berlinie (Niemcy)
Miejscowość
Berlin
Wyjazd
27.09.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna, 86
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11400 BER
Szukamy opiekunki do seniora, który mieszka wraz z żoną w domku jednorodzinnym. Seniorka nie wymaga opieki. Senior jest bojaźliwy. Szukamy opiekunki, która otoczy go opieką przede wszystkim w nocy. Dzień po uzgodnieniu z rodziną może być całkowicie wolny. Senior wymaga wsparcia przy myciu i ubieraniu. Lubi przebywać w ogrodzie. Senior cierpi na demencję.  Do dyspozycji opiekunki własny pokój z łazienką i dostępem do internetu. Sklepy znajdują się w odległości ok. 20 minut pieszo. Zakupy robi rodzina.
Praca dla opiekunki w Remscheid (Niemcy)
Miejscowość
Remscheid
Wyjazd
30.09.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 79
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11400 REM
Szukamy opiekunki do seniorki, która mieszka z mężem w domu jednorodzinnym w mieście. Senior nie wymaga opieki. Podopieczna ma zaburzenia rytmu serca oraz choruje na demencję  II stopnia. Seniorka porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego oraz rollatora. Służba pielęgniarska przychodzi 3 x w tygodniu. Gospodyni domowa przychodzi 1 x w tygodniu. Noce spokojne, bez wstawania. Duże zakupy robi rodzina, sklepy znajdują się w odległości ok. 10 minut na pieszo. Budżet domowy bez ograniczeń. Do dyspozycji opiekunki własny pokój z łazienką i dostępem do internetu.
Praca dla opiekunki w Meerbusch (Niemcy)
Miejscowość
Meerbusch
Wyjazd
27.09.2021
Wynagrodzenie
1600€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 81
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11600 MEE
Seniorka (wiek 81 lat, 166 cm/60 kg) mieszka sama w domku jednorodzinnym. Seniorka ma prawostronny paraliż po wylewie. Podopieczna porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Podstawowe czynności wykonuje samodzielnie lub pod kierunkiem opiekunki. Seniorka spożywa posiłki i pije samodzielnie, nie ma problemów z jedzeniem. Podopieczna miewa sporadyczne problemy z zasypianiem. Nocne wstawanie od czasu do czasu. Opiekunka ma do dyspozycji w pełni umeblowany pokój w domu jednorodzinnym z własną łazienką i dostępem do Internetu. Możliwe są połączenia telefoniczne do Polski.
Praca dla opiekunki w Windesheim (Niemcy)
Miejscowość
Windesheim
Wyjazd
11.10.2021
Wynagrodzenie
1400€
Płeć i wiek seniora
Kobieta, 83
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
11400 WIN
Szukamy opiekunki do sympatycznej i spokojnej seniorki, która mieszka sama w domu jednorodzinnym. Seniorka jest samodzielna, lubi zwierzęta oraz rozmawiać z innymi ludźmi. Ma jednak problemy z poszuraniem się, lekką demencję, niewydolność serca oraz osteoporozę. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z łazienką i dostępem do internetu.

Zgłoś się!

Wypełnij formularz, oddzwonimy!

Szukasz pracy jako opiekunka?

Oferty pracy przygotowane przez LAXO Care są skierowane do wszystkich osób, które interesuje praca dla opiekunki w Niemczech. Proponujemy legalne i bezpieczne zatrudnienie w sprawdzonych miejscach, które zostały dokładnie zweryfikowane przez naszych pracowników. Nie ma znaczenia, czy interesuje Państwa stała, czy tymczasowa opieka nad osobami starszymi. Zapewniamy oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz fachową pomoc koordynatorów przez cały okres pobytu.

Nasza firma powstała specjalnie z myślą o empatycznych osobach, które chcą nieść pomoc tym, którzy ze względu na wiek czy niepełnosprawność potrzebują jej na co dzień. Praca opiekunki w wymagającym kraju, jakim są Niemcy, nie należy do łatwych – niewątpliwie wymaga ona zarówno zaangażowania, jak i umiejętności szybkiego nawiązywania kontaktu z osobami starszymi, chorymi czy niepełnosprawnymi. Jeśli czujesz, że pomoc osobom potrzebującym to praca, w której będziesz się realizować, serdecznie zachęcamy Cię do skorzystania z jednej z naszych licznych ofert. Gwarantujemy Ci nie tylko fachowe doradztwo w kwestii wyboru odpowiedniej rodziny, lecz także profesjonalną organizację wyjazdu i rzetelne informacje o warunkach Twojego pobytu w Niemczech i wynagrodzeniu.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech, której dotyczą nasze oferty pracy, z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania, a także pomoże Ci zdobyć jeszcze więcej doświadczenia w pomocy seniorom, osobom niepełnosprawnym bądź chorym. LAXO Care to gwarancja profesjonalizmu i rzetelności.

Rzetelnie opisane warunki pracy opiekunki w Niemczech

Wśród proponowanych ofert można znaleźć aktualne ogłoszenia dotyczące pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w Niemczech. Każda zainteresowana tego typu zatrudnieniem osoba może sprawdzić, gdzie mieszka podopieczny, a także jakie jest szacunkowe wynagrodzenie za świadczone usługi. Często do samej pensji doliczane są także bonusy, wynikające np. z zatrudnienia w okresie świątecznym (np. na czas Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy Wielkiej Nocy). Oczywiście każde z ogłoszeń opatrzone jest również datą wyjazdu i określeniem minimalnego czasu, na jaki opiekunka osób starszych miałaby wyjechać do Niemiec.

Co zaś można znaleźć, wchodząc w poszczególne zlecenia?

 • Ogólny opis tego, kim jest/są podopieczni i w jakich czynnościach potrzebują pomocy,
 • Z jakimi chorobami zmaga się klient,
 • Wyszczególnione są obowiązki ciążące na pracowniku (dotyczące np. dbania o dom, higienę podopiecznego, zakupy itp.),
 • Wymagania względem opiekuna (doświadczenie, znajomość języka niemieckiego, konieczność posiadania prawa jazdy etc.),
 • Informacje dotyczące samych warunków zatrudnienia (w tym dotyczące ubezpieczenia, zakwaterowania i dojazdu),
 • Dane kontaktowe.

Chcąc więc bliżej zapoznać się z poszczególnymi ofertami pracy dla opiekunek w Niemczech, wystarczy wejść w wybrane ogłoszenie. W przypadku, gdy będziecie Państwo mieli pytania lub wątpliwości dotyczące danej oferty, zapraszamy do kontaktu. Postaramy się udzielić dokładnych informacji. Będąc na miejscu, możecie Państwo również liczyć na pełne wsparcie ze strony LAXO Care, gdyż dla nas liczy się nie tylko wysoka jakość pracy, jaką wykonują nasi opiekunowie w Niemczech, ale także ich komfort.

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Wojska Polskiego 42

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 68 422 8111

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!