Wybierz interesującą Cię ofertę i aplikuj!

Nie znalazłeś nic dla siebie?

Zostaw dane, oddzwonimy i znajdziemy pracę dla Ciebie!

88 letnie seniorka / 48351 Everswinkel
Miejscowość
48351 Everswinkel
Wyjazd
01.03.2023
Wynagrodzenie
1600
Płeć i wiek seniora
Kobieta/88
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
EVE48
Szukamy Opiekunki dla 88 letniej seniorki. Seniorka cierpi na nadciśnienie oraz niewydolność serca, ma problemy w poruszaniu się. Porusza się za pomocą rolatora, laski oraz wózka. Wymaga pomocy przy ubieraniu się, przy higienie ciała oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Podopieczna niedowidzi oraz niedosłyszy. Do dyspozycji Opiekunki pokój z dostępem do Internetu.
Samotnie mieszkający senior / 48231 Warendorf
Miejscowość
48231 Warendorf
Wyjazd
01.03.2023
Wynagrodzenie
1600
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/ 94
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
WAR48
Szukamy Opiekunki dla 94 letniego seniora. Senior cierpi na cukrzycę oraz niewydolność serca. Porusza się za pomocą rolatora oraz wózka. Potrzebuje pomocy przy higienie ciała, a także przy ubieraniu się. Należy nadzorować przyjmowane leki.  Do dyspozycji Opiekunki pokój z osobną łazienką oraz dostępem do Internetu.
Do opieki 97 letnia seniorka / 22926 Ahrensburg
Miejscowość
22926 Ahrensburg
Wyjazd
20.02.2023
Wynagrodzenie
1800
Płeć i wiek seniora
Kobieta/97
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
AHR22
Szukamy Opiekunki dla 97 letniej seniorki mieszkającej z niewymagającym opieki mężem. Seniorka większość dni spędza w łóżku, ma problemy z sercem. Raz na dwa tygodnie przychodzi pomoc domowa na 3-4 godziny. Sklepy oddalone o 10 minut drogi pieszo. Podopieczna wymaga pomocy przy higienie ciała oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Jest bardzo miłą i sympatyczną osobą. Do dyspozycji Opiekunki pokój z osobną toaletą oraz dostępem do Internetu.
Szukamy Opiekuna do 78 letniego seniora / od zaraz / 96450 Coburg
Miejscowość
96450 Coburg
Wyjazd
05.02.2023
Wynagrodzenie
1800
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/ 78
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
COB96
Szukamy Opiekuna dla 78 letniego seniora cierpiącego na demencję, przez którą ma problemy z orientacją. Porusza się samodzielnie. Potrzebuje pomocy przy korzystaniu z toalety oraz przy ubieraniu się, a także w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Senior mieszka z niewymagającą opieki żoną. Do dyspozycji Opiekunki pokój z osobną łazienką oraz dostęp do Internetu.
Senior szuka wsparcia / od zaraz / 25938 Wyk auf Föhr (wyspa)
Miejscowość
25938 Wyk auf Föhr
Wyjazd
05.02.2023
Wynagrodzenie
1650
Płeć i wiek seniora
Kobieta/83
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
WYK25
Szukamy Opiekunki dla 83 letniej seniorki. Seniorka cierpi na depresję. Porusza się za pomocą rolatora. Podopieczna większość czasu spędza w swoim łóżku, cieszy się, gdy może z kimś porozmawiać. Potrzebuje wsparcia przy higienie ciała oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Należy nadzorować przyjmowane leki. Do dyspozycji Opiekunki w pełni wyposażony pokój z osobną łazienką oraz dostępem do Internetu.
Samotnie mieszkająca seniorka / od zaraz / 63263 Neu-Isenburg
Miejscowość
63263 Neu-Isenburg
Wyjazd
05.02.2023
Wynagrodzenie
1650
Płeć i wiek seniora
Kobieta/76
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
NEU63
Szukamy Opiekunki dla samotnie mieszkającej 76 letniej seniorki. Seniorka porusza się za pomocą chodzika, jednak z powodu problemów z odcinkiem lędźwiowym oraz powstającym z tego powodu bólu, seniorka ogranicza chodzenie. Większość czasu spędza przed telewizorem, potrzebuje pomocy przy higienie ciała oraz przy ubieraniu się. Seniorka cierpi na depresję, inkontynencję oraz demencję. Większość czynności podopieczna jest w stanie zrobić jeszcze samodzielnie, lecz należy ją poinstruować oraz przypominać o piciu,jedzeniu, korzystania z toalety czy przyjmowaniu leków. Do dyspozycji Opiekunki osobny pokój z dostępem do Internetu.
Do opieki 84 letnia seniorka / 56479 Oberroßbach
Miejscowość
56479 Oberroßbach
Wyjazd
15.02.2023
Wynagrodzenie
1800
Płeć i wiek seniora
Kobieta/84
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
OBE56
Szukamy Opiekunki dla 84 letniej seniorki cierpiącej na chorobę Alzheimera,inkontynencja, demencję oraz niewydolność serca. Seniorka wymaga wsparcia przy higienie ciała oraz przy ubieraniu się, porusza się za pomocą wózka oraz rolatora. Mile widziane prawo jazdy, na zakupy trzeba jeździć samochodem, aktualnie robi to mąż seniorki. Do dyspozycji Opiekunki w pełni wyposażony pokój z osobną łazienką oraz dostępem do Internetu.
Opieka nad 74 letnim seniorem / 33154 Salzkotten
Miejscowość
33154 Salzkotten
Wyjazd
03.02.2023
Wynagrodzenie
1700
Płeć i wiek seniora
Mężczyzna/ 74
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
SAL33
Szukamy Opiekunki dla 74 letniego seniora. Senior porusza się za pomocą wózka. Dwa razy dziennie przychodzi pomoc pielęgniarska, która robi transfer. Podopieczny cierpi na demencję, niewydolność serca oraz nadciśnienia. Potrzebuje pomocy przy higienie ciała, przy ubieraniu się oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Wymagane prawo jazdy. Senior mieszka z niewymagającą opieki żoną. Do dyspozycji Opiekunki pokój z oddzielną łazienką oraz dostępem do Internetu.
Seniorka z Nieder Olm szuka wsparcia / od zaraz
Miejscowość
55268 Nieder Olm
Wyjazd
03.02.2023
Wynagrodzenie
1800
Płeć i wiek seniora
Kobieta/88
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
NIE55
Szukamy Opiekunki dla 88 letniej seniorki. Seniorka cierpi na cukrzycę, początkującą demencję oraz inkontynencję. Porusza się za pomocą chodzika oraz wózka. Ma problemy z poruszanie się spowodowany przebytą operacją. Wymaga drobnego wsparcia przy higienie ciała oraz przy ubieraniu się , ponad to potrzebuje pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Z seniorką mieszka niewymagającym opieki mężem. Do dyspozycji Opiekunki w pełni wyposażony pokój z osobną łazienką oraz dostępem do Internetu.
Do opieki 87 letnia Seniorka / 59558 Lippstadt
Miejscowość
59558 Lippstadt
Wyjazd
05.02.2023
Wynagrodzenie
1400
Płeć i wiek seniora
Kobieta/87
J. niemiecki
Komunikatywny
Numer oferty
LIP59
Szukamy Opiekunki dla 87 letniej seniorki. Seniorka cierpi na demencję, nadciśnienie depresję po stracie męża oraz inkontynencję. Porusza się za pomocą rolatora. Wymaga wsparcia przy ubieraniu się oraz  w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Do dyspozycji Opiekunki osobny pokój z dostępem do Internetu.
Małżeństwo szuka wsparcia / 71691 Freiberg
Miejscowość
71691 Freiberg
Wyjazd
01.03.2023
Wynagrodzenie
1700
Płeć i wiek seniora
Kobieta/88-Mężczyzna/93
J. niemiecki
Dobry
Numer oferty
FRE71
Szukamy Opiekunki dla 93 letniego seniora. Senior cierpi na demencję. Porusza się samodzielnie. Wymaga pomocy przy ubieraniu się oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Seniorka 88 lat cierpi na niewydolność serca oraz nadciśnienie. Porusza się samodzielnie przy pomocy laski. Wymaga wsparcia przy ubieraniu się oraz przy higienie ciała, a także pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego.  Do dyspozycji Opiekunki osobny pokój z dostępem do Internetu.

Zgłoś się!

Wypełnij formularz, oddzwonimy!

Szukasz pracy jako opiekunka?

Oferty pracy przygotowane przez doświadczonych specjalistów z LAXO Care są skierowane w szczególności do osób, które interesuje praca w charakterze opiekunki do osób starszych w Niemczech. Zapewniamy legalne i bezpieczne zatrudnienie w sprawdzonych miejscach, które zostały zweryfikowane zarówno przez nas, jak i naszych stałych pracowników. Bez względu na tryb pracy, jaki Państwa interesuje, jesteśmy gwarancją stabilnego zatrudnienia i wysokiego wynagrodzenia.

Opiekunowie osób starszych bardzo często wyjeżdżają sezonowo na okres kilku bądź kilkunastu miesięcy lub na stałe. Niezależnie zatem od tego, czy chcieliby Państwo współpracować z nami dłużej, czy są raczej zainteresowani tymczasową opieką, pomożemy w zorganizowaniu wyjazdu do Niemiec. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, na bieżąco aktualizujemy oferty pracy i dokładamy wszelkich starań, by organizacja wyjazdu przebiegła pomyślnie. Zapewniamy dostęp do najświeższych oferty pracy, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem kluczowych czynników, tj. stopień znajomości języka niemieckiego, dyspozycyjność, doświadczenie i posiadane umiejętności. Dodatkowo na cały okres pobytu za granicą gwarantujemy nieustanne wsparcie na infolinii oraz fachową pomoc profesjonalnych koordynatorów zasilających nasze szeregi. Zachęcamy do kontaktu już teraz!

Praca opieka Niemcy – czy warto jechać z agencją?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż podjęcie decyzji o wyjeździe do Niemiec wymaga czasu. Opieka nad osobami starszymi ma sporo zalet, ale jest także związana z wieloma zagrożeniami. Korzystając z pomocy naszej agencji, nie tylko uzyskasz wsparcie przez cały okres, lecz także stabilne i legalne zatrudnienie. Praca w Niemczech na własną rękę budzi poniekąd wiele wątpliwości. Łatwo wówczas natknąć się na problemy prawne. Decydując się na taki wyjazd, ryzykujemy dużo.

Problemem opiekunek, które zdecydowały się na wyjazd bez pomocy firmy pośredniczącej, jest praca na czarno, będąca wykroczeniem w świetle polskiego prawa. Tym samym osoby te są narażone na niższe wynagrodzenie, niż zostało to ustalone w trakcie negocjacji oraz brak ubezpieczenia zdrowotne, które jest konieczne w Niemczech. Stąd też zalecamy skorzystać z naszej pomocy. Wciąż jest wiele przypadków, iż osoby pracujące bez pisemnej umowy pozostają bez wynagrodzenia. Skąd się to bierze? Zwykle źródłem problemu jest chęć podjęcia pracy właściwie od ręki oraz kłopot ze znalezieniem pracy ot tak. W przypadku wyjazdu zorganizowanego przez agencję pracy proces rekrutacyjny może się niekiedy wydłużyć, co dla osób w kłopotliwej sytuacji finansowej może być poniekąd uciążliwe. Niemniej jednak podjęcie pracy tego typu może wiązać się z brakiem płynności finansowej, brakiem ubezpieczenia czy odprowadzanych składek. Jeżeli zatem planujesz podjąć się pracy w Niemczech jako opiekunka dla seniora, skorzystaj z usług zaufanej firmy pośredniczącej, by uniknąć potencjalnych zagrożeń. Legalne zatrudnienie, pewność co do wysokości zarobków, pełen pakiet dodatkowych świadczeń, odgórnie ustalony zakres obowiązków są gwarancją pełnego komfortu, swobody i poczucia bezpieczeństwa. Pracuj legalnie i nie martw się o nic więcej!

Praca opiekunka Niemcy – rzetelnie opisane warunki

Wśród proponowanych na stronie LAXO Care ofert można znaleźć aktualne ogłoszenia dotyczące pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w Niemczech. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, stworzyliśmy dokładny przegląd najświeższych ofert pracy, które każdego dnia są aktualizowane. Każda osoba, która jest zainteresowana podjęciem tego rodzaju zatrudnienia, może sprawdzić wszelkie istotne informacje, tj. miejsce zamieszkania podopiecznego czy szacunkową wysokość wynagrodzenia za świadczone usługi oraz zakres obowiązków. Oczywiście każde pojedyncze ogłoszenie z kategorii „praca opieka Niemcy” zostało również opatrzone planowaną datą wyjazdu oraz określeniem minimalnego czasu, na jaki opiekunka do osób starszych miałaby wyjechać. Nawiązując jeszcze do kwestii wynagrodzenia, do pensji są także doliczane bonusy, która wynikają z zatrudnienia w okresie świątecznym (Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, Wielkanoc). Firma LAXO Care od kilku lat skutecznie działa na polskim rynku, o czym świadczy wysoko uplasowana pozycja oraz setki zadowolonych kobiet i mężczyzn, którzy zdecydowali się na wyjazd do Niemiec z naszą pomocą.

Co znajdziemy, wchodząc w ogłoszenie?

Głównym założeniem LAXO Care jest pomoc Polakom w zdobyciu legalnego i stabilnego zatrudnienia w Niemczech. Dlatego też kładziemy duży nacisk na jasny i klarowny przekaz, niebudzący żadnych wątpliwości. Przygotowane przez naszych doświadczonych koordynatorów oferty pracy są nie tylko rzetelne, a także w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy zarobkowej u naszych zachodnich sąsiadów. Wchodząc w poszczególną ofertę, znajdą Państwo szereg niezbędnych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Zachęcamy do przejrzenia ofert i zapoznania się z tym, co przygotowaliśmy z myślą o przyszłych opiekunach i opiekunkach do osób starszych. Jakie informacje znajdziemy w ogłoszeniach?

Ogólny opis tego, kim jest podopieczny i w jakich czynnościach potrzebuje pomocy.

Zapoznanie się treścią oferty, zacznijmy od najważniejszej kwestii, jaką jest nasz przyszły podopieczny. Wchodząc w interesującą nas ofertę, już na samym początku dostajemy informację na temat seniora. W jakim stanie jest podopieczny? Czy ma problemy z komunikacją lub orientacją? Czy jest w pełni samodzielny? W jakich czynnościach potrzebuje pomocy? Jakie czynności senior wykonuje samodzielnie? Czy wymaga całodobowej opieki? Gdzie mieszka i czy mieszka sam? Jak wygląda okolica miejsca zamieszkania? Jakich warunków może oczekiwać przyszły podopieczny (własny pokój z łazienką, stały dostęp do Internetu)? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań uzyskają Państwo, zapoznając się z konkretną ofertą. Dzięki krótkiemu, lecz treściwemu zarysowi, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż oferta pracy zostanie dopasowana do indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Z jakimi chorobami zmaga się klient?

Początkujące, jak i profesjonalne opiekunki osób starszych tuż przed wyjazdem są zobowiązane do odbycia kursu. W trakcie niego zyskują wiedzę na temat dolegliwości i schorzeń, z jakimi najczęściej zmagają się seniorzy. We wskazanej ofercie znajdziemy wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia klienta wymagającego natychmiastowej opieki. Jeżeli podopieczny cierpi na chorobę Alzheimera lub zmaga się motorycznym ograniczeniem jednej strony ciała, informacje te zostaną wyszczególnione w ofercie. Stawiamy bowiem na pełen profesjonalizm i rzetelne podejście do tematu „praca opiekunka Niemcy”.

Przyszłe obowiązki potencjalnego opiekuna

W zależności od stanu zdrowia i stopnia samodzielności osoby starszej zakres obowiązków opiekunów może znacząco się różnić. Praca opieka Niemcy to niezwykle wymagające zajęcie. Nie tylko wymaga od pracowników specjalnych predyspozycji, lecz także dobrej kondycji fizycznej oraz siły. Dlaczego? Otóż seniorzy niekiedy nie domagają, przez co wymagają należytej opieki i wsparcia przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności. Wielu podopiecznych skarży się na różnorakie dolegliwości, które nie pozwalają im samodzielnie funkcjonować. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertą, dokładnie zapoznaj się z zawartymi w niej informacjami. Do najczęstszych zadań przyszłych opiekunów zwykle należy pomoc w czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych (mycie ciała i włosów, czesanie, ubieranie i rozbieranie, przygotowywanie odzieży) czy poruszaniu się. Do obowiązków zaliczane jest również dotrzymywanie towarzystwa, zapewnienie rozrywki, zorganizowanie czasu wolnego, dbałość o samopoczucie oraz aktywność fizyczną (regularne spacery lub ćwiczenia rozciągające w zależności od stanu podopiecznego), pomoc w prowadzeniu domu (sprzątanie, gotowanie) oraz załatwianie bieżących potrzeb, tj. wizyta na poczcie.

Wymagania względem opiekuna

Zarówno obowiązki nałożone na opiekuna, jak i wymagania względem niego są uwarunkowane kilkoma czynnikami. Praca opiekunka Niemcy to trudne zajęcie, któremu nie każdy kandydat będzie w stanie podołać. Stąd też rodziny osób starszych bardzo często mają wygórowane oczekiwania względem przyszłych opiekunów i opiekunek. Biorąc pod uwagę, iż niektórzy podopieczni są całkowicie uzależnieni od drugiej osoby, opiekun będzie musiał zmierzyć się z różnorakimi sytuacjami. Niemniej jednak głównym wymogiem jest znajomość języka niemieckiego w stopniu co najmniej komunikatywnym, tak aby porozumiewanie się z seniorem nie stanowiło żadnych trudności oraz doświadczenie na podobnym stanowisku. Wielu podopiecznych wymaga całodobowej profesjonalnej opieki, przez co rodziny często szukając osób o odpowiednich predyspozycjach i szerokiej wiedzy. W niektórych ofertach mogą Państwo natknąć się na również na wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B oraz brak jakichkolwiek nałogów. Powierzenie seniora w ręce niemalże obcej osoby nie należy do łatwych. Jeżeli znalazłeś atrakcyjną ofertę, lecz nie spełniasz jednego z wyszczególnionych w ogłoszeniu wymogów, skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy znaleźć odpowiednią ofertą pracy.

Warunki zatrudnienia

Decydując się na zajęcie w branży „praca opieka Niemcy”, kwestią budzącą największe zainteresowanie, jest zatrudnienie. Korzystając z pomocy LAXO Care, uzyskasz legalne i stabilne zatrudnienie, ubezpieczenie zdrowotne, opłacone składki ZUS, dodatkową premię za polecenie naszej firmy innym osobom, bezpłatny transport, wyżywienie oraz zakwaterowanie. Dodatkowo oferujemy opiekę i pomoc konsultanta podczas pobytu za granicą oraz terminowe wypłacanie wynagrodzeń.

Dane kontaktowe

Jeżeli dana oferta przypadła ci do gustu, nie czekaj - zgłoś się do nas! W każdym ogłoszeniu znajdziesz adres e-mail oraz telefon kontaktowy.

Chcąc bliżej zapoznać się z poszczególnymi ofertami pracy dla opiekunek w Niemczech, wystarczy wejść w wybrane ogłoszenie. W przypadku dodatkowych pytań czy zaistniałych wątpliwości zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefonicznie. Postaramy się udzielić dokładnych informacji. Ze strony LAXO Care mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie, wysoką jakość usług oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa!

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!