Dlaczego opiekunowie osób starszych powinni mieć konto na Facebooku?

Porady dla opiekunek

Dlaczego opiekunowie osób starszych powinni mieć konto na Facebooku

Pracując jako opiekunka osób starszych, ale również wszystkie osoby chętne do tej pracy, powinny być aktywne w internecie. Dlaczego? Pozwoli im to na bieżąco śledzić oferty pracy oraz sprawdzać opinie o firmach opiekuńczych, których z każdym dniem powstaje coraz więcej. Chcąc znaleźć pracę szybko, a jednocześnie mieć pewność, że agencja, do której aplikujemy jest wiarygodna oraz wypłacalna, warto założyć konto na portalu społecznościowym Facebook. Jest to doskonałe miejsce do tego, by wybrać potencjalnego pracodawcę oraz najlepsze dla siebie zlecenie.

Skarbnica wiedzy w postaci grup opiekuńczych

Na Facebooku istnieją tzw. grupy opiekuńcze. To nic innego jak fora, na których opiekunowie mogą sprawdzić najświeższe oferty ze zleceniami. Są to także miejsca, gdzie opiekunki wzajemnie się wspierają, rozmawiają, wymieniają doświadczeniem. Dzięki takim grupom możesz poznać opiekunki ze swojej okolicy i zawrzeć nowe znajomości.

Ogłoszenia na grupach opiekuńczych są dodawane w formie posta, który zazwyczaj zawiera:

 • stawkę zlecenia;
 • informacje o premiach lub bonusach;
 • czas trwania zlecenia;
 • miejscowość zlecenia;
 • opis podopiecznego, w tym wszelkie schorzenia na jakie cierpi;
 • wymagany poziom znajomości języka niemieckiego;
 • dodatkowe wymagania wobec opiekuna/opiekunki, jak np. prawo jazdy.

Agencje świadczące usługi opiekuńcze odzywają się do chętnych osób, które komentują dany post lub bezpośrednio odpowiadają na nadesłane do nich wiadomości. Wtedy zwykle kandydaci są proszeni o podanie numeru kontaktowego, na który później dzwoni rekruter z danej firmy. Podczas takiej rozmowy, rekruter przeprowadza wywiad z zainteresowanym oraz opowiada o szczegółach oferty. Jest to więc bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie do znalezienia legalnej pracy w opiece.

Poza tym możemy skontaktować się z innymi opiekunkami i porozmawiać z nimi, podzielić się wrażeniami o zleceniach, współpracy z danymi firmami etc. Często na takich grupach można znaleźć również udostępnione przez agencje posty z lekcjami języka niemieckiego, przepisami lub wartościowe artykuły z poradami dla opiekunów osób starszych. Można potraktować to, jako dobry sposób na rozwój osobisty.

Ułatwiony kontakt z firmami opiekuńczymi

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zlecenie z jakiejś agencji, warto także zwiedzić jej facebookowy profil. Znajdziemy tam zarówno oferty pracy, sprawdzimy opinie innych opiekunek na temat współpracy z nimi, jak i przeczytamy porady dotyczące pracy opiekunów seniorów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zawieramy umowę z wiarygodnym pracodawcą, który dba o swoich pracowników.

Na fanpage’u agencji można napisać komentarz pod postem lub wiadomość na czacie, jeżeli nie chcemy kontaktować się telefonicznie. Posiadając konto na Facebooku jesteśmy w stanie dotrzeć do każdej firmy, która reklamuje swoje usługi w sieci. Dzięki temu w krótkim czasie możemy porównać oferty od wielu agencji i wyjechać na zlecenie jak najbardziej odpowiadające naszym preferencjom.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!