Hobby dla opiekunek osób starszych – 5 propozycji jak spędzać czas wolny

Porady dla opiekunek

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech to czasochłonne zadanie, ale należy pamiętać, że opiekunki mają również czas dla siebie. Odpowiednie zaplanowanie czasu wolnego poza domem jest wyjątkowo ważne, ponieważ pozwala lepiej znosić rozłąkę z domem i bliskimi. Osoby, które zajmują się zawodowo opieką nad seniorami, mogą rozwijać swoje zainteresowania, znajdując się w domach swoich podopiecznych. Dzięki rozwijaniu zainteresowań nasze samopoczucie ulegnie poprawie oraz osiągniemy niższy poziom stresu. W tym artykule przedstawimy 5 propozycji dotyczących hobby, które świetnie urozmaicą czas wolny.

Krzyżówki, sudoku lub puzzle

Aktywności takie jak rozwiązywanie krzyżówek, sudoku czy układanie puzzli to świetne ćwiczenia, które rozwijają mózg i pozwalają hamować procesy starzenia się. Spędzając czas wolny na takich zadaniach, możemy przeciwdziałać demencji. Łamigłówki to rozwijające hobby, które wpływa korzystnie na naszą pamięć.

Bieganie lub basen

W celu poprawienia kondycji fizycznej oraz samopoczucia, dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie biegania lub uczęszczania na basen. Ta propozycja jest dla opiekunek, których stan zdrowia oraz obecna kondycja pozwala na uprawianie sportu. Rutyna pozwala wyrabiać dobre nawyki i wpływa korzystnie na zadowolenie z życia, a lepsza kondycja może przydać nam się zarówno w naszym życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Nauka języka

Sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym podczas czasu wolnego jest nauka języka obcego. To idealny sposób na poszerzanie swoich kompetencji i przygotowywanie się do dalszej pracy w zawodzie opiekunki dla osób starszych. Jak wiadomo, lepsze oferty pracy zawierają wymagania dotyczące dobrej znajomości języka. W internecie możemy znaleźć wiele materiałów, które umożliwiają uczenie się języka całkowicie za darmo.

Gotowanie

Czas wolny podczas pracy za granicą to doskonały czas na doskonalenie swoich zdolności kulinarnych. Jeśli wcześniej brakowało nam czasu na próbowanie nowych rzeczy, teraz jest na to odpowiedni moment. Być może warto sięgnąć po lokalne, niemieckie potrawy? Podczas pobytu u osoby chorej będziemy mieli sporo czasu na udoskonalenie naszych przepisów lub nauczenie się całkiem nowych.

Szydełkowanie, robienie na drutach lub wyszywanie

Ręcznie wykonane swetry, czapki czy szaliki nie wychodzą z mody, a sam proces szydełkowania i robienia na drutach przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Wolny czas możemy wykorzystać na przygotowywanie upominków, których obdarujemy nasze dzieci czy wnuki zaraz po naszym powrocie. To doskonała forma aktywności, która świetnie sprawdzi się podczas długich, zimowych wieczorów.

Spędzając czas wolny na zajęciach, które przynoszą nam przyjemność to doskonała forma odpoczynku. To sposób na łagodzenie tęsknoty za domem i bliskimi. Jeśli do tej pory nie mieliśmy czasu na hobby, mamy doskonałą okazję, aby to zmienić. Nasze propozycje mogą okazać się pomocne podczas wybierania zajęcia dla siebie.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!