iPolak – pobierz aplikację MSZ i podróżuj bezpieczniej!

Porady dla opiekunek

iPolak to niezbędnik w podróży

Bezpłatna aplikacja iPolak powstała w listopadzie 2011 roku z inicjatywy ówczesnego Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego. Od tej pory Ministerstwo regularnie aktualizuje swój pomysł, przyczyniając się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa Polaków za granicą. Aplikacja wskazuje drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej. Zawiera instrukcje dotyczące tego, co powinno się zrobić w pierwszej kolejności w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Można w niej znaleźć najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ.

To jeszcze nie wszystko!

Znaczącą rolę odgrywa przycisk S.O.S. Jego naciśnięcie pozwala na wykonanie połączenia telefonicznego, które przekierowane zostanie do najbliższej, polskiej placówki. W aplikacji użytkownicy znajdą opisy sytuacji w poszczególnych krajach, uwzględniające podstawowe informacje dotyczące obyczajów, kultury i praktycznych sposobów podróżowania. Wspomniane wcześniej opisy krajów można ściągnąć w formie plików PDF, wydrukować i zabrać ze sobą.

Aplikacja wskaże, jak dopełnić procedur wizowych oraz znajdziemy w niej porady dotyczące ubezpieczeń i niezbędnych przed podróżą szczepień, a także informacje walutowe. iPolak jest też przydatny dla kierowców. Co ważne, użytkownicy mogą za jej pośrednictwem informować rodzinę i znajomych o zagrożeniach na portalach społecznościowych.

Pobieranie informacji online nie stanowi problemu

iPolak jest aplikacją, którą powinna mieć przy sobie każda osoba wyjeżdżająca za granicę. I nie dotyczy to tylko podróżujących do dalszych, bardziej egzotycznych krajów. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebowali skontaktować się z polską placówką dyplomatyczną. W sytuacji zagrożenia nie będziemy mieć czasu na poszukiwanie jej danych w internecie. Ponadto, możemy też być poza zasięgiem sieci, a jedną z najważniejszych zalet iPolaka jest fakt, że bezproblemowo działa również w trybie offline. Internet jest nam jedyne potrzebny do automatycznego odświeżania doniesień o zagrożeniach oraz pobrania najnowszych aktualizacji aplikacji.

Aplikacja dostępna jest na trzech systemach mobilnych:

 

 

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!