Jak spędzać czas z seniorem?

Porady dla opiekunek

Nachrichten02

Każdy opiekun, czy opiekunka osoby starszej z całą pewnością niejednokrotnie zastanawiała się, jak spędzać wolny czas ze swoim podopiecznym. Jeśli zdrowie seniora na to pozwala, wówczas możemy z powodzeniem chodzić na spacery. Jest to forma aktywności, która nie wymaga dużego wysiłku, a przynosi wiele korzyści.

Do spacerowania nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu – wystarczy odpowiedni ubiór oraz dobre chęci. Świeże powietrze znakomicie wpływa na cały organizm, odżywia ciało, relaksując i dotleniając je. Ma także korzystne działanie na odporność, poprawia krążenie krwi i przyczynia się do polepszenia kondycji. Spacer w towarzystwie drugiej osoby może być znacznie bardziej przyjemny, a niekiedy nawet motywujący. Systematyczne spacerowanie może spowolnić efekty starzenia. I nie chodzi tutaj o dzienne pokonywanie kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów – by wydłużyć sobie życie, zachować sprawność i poczuć się lepiej wystarczy nawet półgodzinny spacer na świeżym powietrzu.

Pozostałe sposoby spędzania wolnego czasu

Oczywiście spacery to nie jedyna forma spędzania wolnego czasu z osobami w podeszłym wieku. Równie ciekawym zajęciem może okazać się wspólne czytanie książek, słuchanie audycji radiowych czy oglądanie telewizji. Wiele osób starszych bardzo chętnie wraca myślami do czasów swojej młodości, z przyjemnością snując długie opowieści. Zaangażowanie w słuchanie może pomóc w lepszym poznaniu podopiecznego, jednocześnie zmieniając nasz punkt widzenia i poszerzając horyzonty myślowe.

Warto pamiętać, że czas starości może być świetnym momentem na kontynuowanie pasji, które z jakichś powodów zostały przez seniora kiedyś zaniechane. Nie chodzi tutaj tylko o czytanie książek, czy słuchanie radia. Być może nasz podopieczny uwielbia malować lub rzeźbić, a może z przyjemnością weźmie udział w meczu piłki nożnej. Warto także zainteresować seniora sztuką, wydarzeniami kulturalnymi odbywającymi się w jego regionie lub różnego rodzaju inicjatywami, takimi jak wystawy, wykłady, prelekcje, itp.

Sprawdzone oferty pracy i legalne zatrudnienie

Z myślą o osobach zainteresowanych podjęciem pracy w charakterze opiekunka lub opiekunki osób starszych zgromadziliśmy aktualne oferty pracy, z którymi można zapoznać się poprzez stronę http://laxocare.pl/oferty-pracy/. Wszystkie propozycje zatrudnienia zostały dokładnie sprawdzone i umożliwiają podjęcie w pełni legalnej, bezpiecznej pracy na terenie Niemiec. Poza pomocą w załatwieniu formalności, zapewniamy atrakcyjne stawki oraz fachową pomoc koordynatorów przez cały okres pobytu za granicą.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!