Najlepsze aplikacje na telefon dla seniorów – TOP 5

Porady dla opiekunek

Nadeszła idealna pora, by obalić kolejne mity związane ze starością. Osoby starsze mogą, a wręcz powinny na co dzień korzystać z ogólnodostępnych technologii. Co więcej, z roku na rok wzrasta odsetek seniorów aktywnych w sieci! Jeżeli zatem stoicie przed wyzwaniem, jakim jest opieka nad starszymi w Niemczech – zostańcie z nami. Podpowiemy wam, jak zachęcić seniora do korzystania ze smartphone’a oraz jakie aplikacje na telefon mogą okazać się przydatne!

Senior w sieci – jak go zachęcić?

Choć wciąż wielu seniorów jest nie do końca przekonanych do pomysłu „bycia w sieci”, nie oznacza to, iż powinniście zrezygnować ze wdrożenia podopiecznego w ten temat. Wręcz przeciwnie! Korzyści i możliwości, jakie daje nam dzisiejsza technologia, są wprost nie do opisania. Dlaczego o tym wspominamy? Czasy się zmieniają, a korzystanie ze smartphone’ów przez seniorów nikogo już nie dziwi. Pracując jako opiekunka osób starszych w Niemczech, warto porozmawiać ze swoim podopiecznym i wskazać mu wszelkie za i przeciw. Korzystanie z urządzeń elektronicznych pozwoli seniorowi nie tylko być w stałej łączności z rodziną, a także ułatwi mu codzienną organizację dnia. Dostępne na obecną chwilę aplikacje dla seniorów zostały stworzone z myślą o ich głównych użytkownikach. Są one przejrzyste i proste w obsłudze, a co za tym idzie, wpływają na komfort życia osoby starszej. Jakie aplikacje dla seniorów są w szczególności zalecane?

WhatsApp

Zacznijmy może od jednego z najpopularniejszych komunikatorów, jakim jest oczywiście WhatsApp. Aplikacja ta została zaprojektowana tak, aby każdy użytkownik mógł bez większych trudności z niej korzystać. Wystarczy kilka kliknięć, by odszukać pożądany kontakt i wysłać wiadomość tekstową. Istnieje także możliwość wysyłania wiadomości głosowych oraz rozmów na żywo. WhatsApp to bez wątpienia świetna propozycja dla seniorów, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie odwiedzić najbliższej rodziny. Co ciekawe, jest w pełni bezpłatna! 

MyTherapy

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech stawia przed pracownikami multum różnorakich obowiązków. Kto jednak powiedział, iż nie można sobie ułatwić co poniektórych zadań? W natłoku obowiązków łatwo o czymś zapomnieć, co w przypadku podawania leków jest wręcz niedopuszczalne! Aplikacja MyTherapy to zatem dobre rozwiązanie i dla opiekunek, i dla podopiecznych. Na czym polega? Aplikacja ma za zadanie przesyłać powiadomienia o konieczności zażycia leków o konkretnej godzinie, wskazując jednocześnie wymaganą dawkę. 

Listonic

Robienie zakupów nie zawsze jest miłe i przyjemne. Warto bowiem ułatwić sobie wykonywanie codziennych obowiązków właśnie poprzez korzystanie z appki Listonic. Tym sposobem wasi podopieczni będą mogli zrezygnować z korzystania z papierowych list zakupowych bez obawy o pominięcie niezbędnego artykułu. Dlaczego aplikacja Listonic będzie przydatna wśród seniorów? Nawet jeśli opiekunka osób starszych jest odpowiedzialna za robienie zakupów, warto pozwolić seniorowi na podejmowanie mniejszych bądź większych decyzji. W aplikacji tego typu są widoczne różnego rodzaju promocje w konkretnych sklepach, a także cenne informacje dotyczące wybranych produktów.

Spotify

Wydawać by się mogło, iż Spotify jest skierowany wyłącznie ku młodym osobom… Nie, nie i jeszcze raz nie! Spotify to ogromna baza muzyki i podcastów, które z pewnością spodobają się również seniorom. Podcasty stanowią cenne źródło informacji, tym samym pozwolą podopiecznemu na rozwijanie swoich zainteresowań i poszerzanie horyzontów. Warto porozmawiać z podopiecznym na temat nurtujących go kwestii i wspólnie wyszukać podcast dopasowany do jego potrzeb. Sama aplikacja Spotify jest bezpłatna – jednakże darmowa wersja zawiera reklamy, oraz pozwala na odtwarzanie albumów i playlist jedynie w trybie losowym.

MojeZdrowie24

Okres senioralny nie zawsze jest usłany różami… To fakt! Wówczas tak ważna jest dbałość o zdrowie, by uniknąć potencjalnych schorzeń, a jednocześnie móc cieszyć się doskonałym samopoczuciem przez długie lata. Aplikacja MojeZdrowie24 ułatwi to zadanie wszystkim seniorom! To właśnie w niej osoby starsze będą mogły zapisać wszelkie pomiary, monitorować swój stan zdrowia czy przechowywać dokumentację medyczną. To prawdziwy must have wśród aplikacji dla seniorów!

Odpowiednio dobrana aplikacja dla seniora ułatwi mu codzienne funkcjonowanie, a to zaś wpłynie na jego samopoczucie!

 

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!