Opiekunka do osób starszych – co można zyskać dzięki tej pracy

Porady dla opiekunek

Praca jako opiekunka do osób starszych w Niemczech cieszy się coraz większą popularnością wśród Polek. Niektóre z nas na początku widziały w niej jedynie możliwość szybkiego zarobku, jednak po pierwszym zleceniu często okazywało się, że ta praca może być sposobem na życie. Co można zyskać dzięki pracy jako opiekunka? Jakie są zalety pracy w Niemczech? Jeśli jesteście ciekawe, to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego artykułu.

Praca jako opiekunka do osób starszych w Niemczech – sposób na dobry zarobek

Oczywiście jednym z głównych czynników, który ma wpływ na tak chętne podejmowanie się tej profesji, jest duży zarobek. Dzięki temu, że u naszych zachodnich sąsiadów obowiązuje inna waluta, możemy cieszyć się wyższym zarobkiem niż w Polsce. W jeden miesiąc możemy zarobić około 1000-1400 euro. Dodatkowo nie musimy płacić za zakwaterowanie i posiłki, które zapewnia nam rodzina seniora.

To oznacza, że w zasadzie całą wypłatę możemy odkładać. Pamiętajmy, że praca ta nie wymaga żadnych specjalistycznych kwalifikacji ani kursów. Oczywiście świetnie, jeśli mówimy w języku niemieckim, jednak możemy się szybko nauczyć podstaw, na własną rękę.

Plusy pracy w Niemczech

Dużą zaletą pracy jako opiekunka osób starszych jest to, że możemy same zdecydować, na jak długo chcemy wyjechać do Niemiec. Dzięki czemu możemy traktować ją również, jako pracę sezonową. Dodatkowo pamiętajmy, że jeśli wyjeżdżamy do naszych zachodnich sąsiadów poprzez firmę rekrutującą, to nie musimy się w zasadzie o nic martwić, ponieważ to ona załatwia wszystkie formalności, takie jak legalne pozwolenie na pracę czy ubezpieczenie.

Warto również zaznaczyć, że takie firmy oferują kompleksową opiekę nad swoimi pracownikami podczas całego pobytu w Niemczech i są organem, który rozwiązuje wszelkie konflikty, jeżeli takie wystąpią, z rodziną seniora.

Czego można nauczyć się od osób starszych?

W pracy opiekunki mamy styczność z seniorami praktycznie 24h na dobę, siedem dni w tygodniu. Ludzie ci często są mocno doświadczeni przez życie, dzięki czemu możemy się od nich wiele nauczyć. Jedną z takich rzeczy jest czerpanie z życia garściami, działanie tu i teraz i nieodkładanie rzeczy na później, ponieważ później może być już za późno.

Warto również wspomnieć o nauce odpowiedzialności, którą rozwiniemy w trakcie tej pracy, ponieważ to my będziemy osobami, których zadaniem jest podtrzymywanie na duchu osób starszych oraz dbanie o ich dobry stan psychiczny i fizyczny.

Kolejnymi zaletami tej profesji jest nauka cierpliwości i pokory, które z pewnością przydadzą nam się na różnych etapach w naszym życiu. Trudno również nie wspomnieć o rozszerzaniu horyzontów poprzez przebywanie w innym środowisku, innej kulturze. Dzięki wyjazdowi do Niemiec możemy dowiedzieć się, jakie zwyczaje posiadają nasi sąsiedzi, poznać ich wartości.

Dzięki pracy jako opiekunka do osób starszych możemy zyskać wiele. Oczywiście nie mówimy tu tylko i wyłącznie o wysokich zarobkach, ale również o doświadczeniach i umiejętnościach, które zdobędziemy dzięki tej pracy. Praca jako opiekunka w Niemczech daje nam pewność stabilnego zarobku na naszych warunkach, zwłaszcza jeśli korzystamy z pomocy firmy rekrutującej. Dodatkowo dzięki opiece nad osobami starszymi możemy nauczyć się tego, aby wykorzystywać każdy dzień w maksymalny sposób. Profesja ta zapewni nam podwyższenie takich kompetencji jak cierpliwość, pokora, czy odpowiedzialność. Bonusem jest również możliwość poznania innej kultury.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!