Praca opiekunki osób starszych – jak wybrać agencję

Porady dla opiekunek

Poszukiwania pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto rozpocząć od znalezienia pośredniczącej agencji pracy. To jednak może stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza jeżeli dotychczas nie mieliście okazji skorzystać z usługi firmy tego typu. Jak znaleźć profesjonalną agencję pracy i czym się kierować przy jej wyborze? Wszystkiego dowiecie się w niniejszym artykule!

Opieka nad starszymi – z pośrednikiem czy bez?

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech każdego roku przyciąga spory odsetek mniej bądź bardziej doświadczonych pracowników. Wysokie zarobki i lepsze perspektywy mówią same za siebie! Niestety wciąż wiele osób bije się z myślami, czy poszukiwanie zatrudnienia przez pośredniczącą agencję pracy to dobry pomysł. Jako że pomaganie strudzonym opiekunkom i opiekunom to nasza specjalność, postanowiliśmy przybliżyć wam ten temat i rozwiać wszelkie wątpliwości. Otóż praca w Niemczech to bez wątpienia dobry sposób, by nie tylko zdobyć cenne doświadczenie i nabyć umiejętności językowe, a także podreperować domowy budżet i sprawdzić się w nowej roli. Możemy śmiało rzec, iż nasz zachodni sąsiad czeka na Polaków z otwartymi ramionami. Problem pojawia się, jednak gdy rozpoczynamy poszukiwania legalnego i stabilnego zatrudnienia. Internet jest wręcz przepełniony ofertami, a co za tym idzie, wcale nie tak trudno natknąć się na fałszywe ogłoszenia. Czym to może skutkować w najgorszym wypadku? Brakiem umowy oraz praw do różnego rodzaju świadczeń. Właśnie dlatego tak ważne jest skorzystanie z usługi agencji pracy. Jak zatem wybrać profesjonalną agencję, szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Legalna agencja pracy, czyli jaka?

A skoro już mowa o oszustwach ze strony pracodawców czy pośredników… nie moglibyśmy nie wspomnieć o tak kluczowej kwestii, jaką jest sprawdzenie podstaw działania agencji. Każda – bez wyjątku, pośrednicząca agencja pracy musi zostać zarejestrowana w KRS oraz posiadać certyfikat wydany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Bez tego ani rusz! Jeżeli wybrana przez was agencja posiada dodatkową adnotację na stronie internetowej, tym lepiej dla was. Możecie także poprosić pośrednika o wgląd do dokumentów. Tym sposobem uzyskacie pewność, iż działa on legalnie, a wy nie natkniecie się na podejrzaną ofertę pracy. 

Kontrakt z agencją pracy – to musisz wiedzieć

Znalezienie godnej zaufania agencji pośredniczącej to oczywiście nie wszystko! Należy bowiem zrobić dokładny research i przeanalizować dostępne dla wszystkich informacje. Zajrzyjcie koniecznie na stronę internetową wybranej przez was agencji pracy. To właśnie tam powinny znaleźć się komunikaty dotyczące formy zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia, miejsca pracy, czasu trwania kontraktu, stanu zdrowia potencjalnego podopiecznego czy odgórnych wymagań związanych z posiadanymi umiejętnościami oraz przyszłymi obowiązkami. Jeżeli na stronie brak jakichkolwiek adnotacji, istnieje spora szansa, iż natknęliście się na nielegalnie prosperującego pośrednika… Często zdarza się, iż tego rodzaju firmy pobierają również opłaty za znalezienie pracy. Profesjonalna agencja pracy nie ma do tego prawa. Bądźcie ostrożni w trakcie poszukiwań!

Pamiętajcie również, by dokładnie zapoznać się z zapisami na umowie. Nie może tam zabraknąć wyżej wymienionych informacji, co więcej – w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, porozmawiajcie natychmiast z pośrednikiem. To pozwoli wam uniknąć nieprzyjemnej sytuacji już na miejscu.

Opinie i rekomendacje 

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech, wykorzystajcie siłę internetu. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące was pytania lub… opinie byłych pracowników. Choć nie w każdej sytuacji powinny one być wyznacznikiem, mogą znacząco ułatwić wam podjęcie ostatecznej decyzji. Sprawdźcie, czy wybrana agencja pracy cieszy się dobrą reputacją i skontaktujcie się z osobą, która niegdyś korzystała z jej usług. Możecie także popytać wśród bliskich znajomych, czy nie znają sprawdzonego miejsca…. Rekomendacje są zawsze mile widziane!

Dobra agencja pracy powinna nie tylko pomóc wam w znalezieniu stabilnego zatrudnienia i przygotowaniu do wyjazdu, lecz także być dla was wsparciem w trakcie trwania kontraktu. Nie zapominajcie o tym i wybierzcie najlepsze rozwiązanie!

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!