Prezent dla seniora – inspiracje

Porady dla opiekunek

Kupowanie prezentów zawsze jest wyzwaniem. Niektórzy uważają, że trudniej kupić prezent osobie, z którą nie jesteśmy bardzo blisko, a inni mają odmienne zdanie. Twierdzą, że dla kogoś, kogo dobrze znamy łatwiej kupić coś, co trafi w jej upodobania. W tym przedświątecznym czasie chcemy pomóc w rozwiązaniu dylematu. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na to, jak sprawić przyjemność osobie starszej, której trudno kupić odpowiedni podarunek ze względu na odmienność pokoleń, która różnicuje potrzeby i upodobania ludzi.

 

Praktyczny prezent dla osoby starszej

 

Praktyczne prezenty cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Ich potęga leży w tym, że coś, czego potrzebujemy, zawsze będzie trafiało w nasz gust. Prezenty funkcjonalne często mają neutralny wygląd, który jest mniej istotny od jego wartości użytkowej. Dobrym wyborem może być zestaw kaszmirowych ręczników, porcelanowa filiżanka do herbaty lub haftowany obrus. Warto znać potrzeby seniora i pomagać spełniać drobne marzenia, które w prosty sposób poprawią humor. Choć prezent taki, broni się swoją funkcjonalnością, nie zapominaj o estetyce. Jeśli zdecydujesz się np. porcelanowe naczynia, uwzględnij potrzeby obdarowywanego, ale również jego gust. Najprościej dokonać tego poprzez dobór pod względem preferencji kolorystycznych.

 

 

Książkowy prezent dla seniora

 

Kolejnym świetnym pomysłem jest książka. Wśród starszego pokolenia bardzo popularne są książki historyczne czy przyrodnicze. Pięknie wydane albumy, z kolorowymi zdjęciami zawsze będą dobrym pomysłem na miły i trafiony prezent dla osoby starszej. Kiedy już będziemy w księgarni, warto zwrócić uwagę na kalendarze ścienne. Warto wybrać model w większym rozmiarze, z którego łatwo będzie odczytać datę. Dodatkowo kalendarz taki będzie dobrą ozdobą w sypialni czy salonie seniora. W sklepach możemy znaleźć propozycje ze zdjęciami górskich krajobrazów, najpiękniejszych miejsc na świecie czy w danym kraju.

Ekskluzywny prezent dla seniora

 

Wykup dobre miejsca na spektakl teatralny lub operę, daj możliwość założenia przez seniorkę eleganckiej sukienki i korali, które trzyma na specjalne okazje. Seniora zabierz na mecz drużyny, której kibicuje lub zaproponuj inną, ciekawą dyscyplinę, której senior nie miał okazji jeszcze zobaczyć na żywo. Takie doświadczenie zostanie zapamiętane na długo i będziesz mieć przeświadczenie o dobrze wydanych pieniądzach. Jeśli koszty takich wydarzeń są zbyt wielkie, warto zabrać starszą do kina lub na kolację w dobrej restauracji. Często nie pozwalamy sobie na takie przyjemności, a one mogą skutecznie poprawić humor i wyrwać z rutyny dnia codziennego.

 

Kupując prezent, zawsze trzeba pamiętać o tym, jaki możesz przeznaczyć na niego budżet. Nie warto kupować drogich prezentów, jeśli masz obawy przed tym, jak zostaną przyjęte. Warto mieć na uwadze, że prezent nie musi być niespodzianką. Gdy masz do czynienia z bardzo wymagającą osobowością, warto wcześniej skonsultować swoje pomysły, aby nie dokonać złego wyboru.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!