Brühl – co można zwiedzić w czasie wolnym

Kultura niemiecka

Przebywając w Niemczech, warto zdecydować się na poświęcenie czasu na podróżowanie po tym pięknym kraju. Bez względu na to, czy przebywamy za granicą w celach zarobkowych, czy wypoczynkowych godnym uwagi jest znajdujący się między Kolonią a Bonn miasto Brühl. Co warto zwiedzić?

Schloss Augustusburg – pałacowy skarb

Pałac Augustusburg jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, które stanowi wizytówkę miasta. Został on wybudowany przez Arcybiskupa kolońskiego Klemensa Augusta Wittelsbach zgodnie z planami architektonicznymi Johanna Conrada Schlauna. Postawiony został na miejscu starego zrujnowanego zamku. Najbardziej zjawiskowymi elementami jest bogato zdobiona klatka schodowa oraz sala ogrodowa zdobiona żółtym i zielonym marmurem.

Do roku 1996 pałac Augustburg był często wykorzystywany przez rząd i prezydenta Niemiec jako reprezentatywne miejsce spotkań. Park pałacowy znajdujący się na ogromnej powierzchni stanowi rezerwat przyrody, na którego terenie znajduje się kompleks ponad 300-letnich drzew. W 1984 roku Augustusburg został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dodatkową atrakcją jest Falkenlust – domek myśliwski, który znajduje się kilka kilometrów od Augustburga.

Brühl atrakcje – Max Ernst Museum

Brühl jest rodzimym miastem niemieckiego Maxa Ernsta – jednego z najważniejszych przedstawicieli surrealizmu. To właśnie dlatego znajduje się tutaj nowoczesne muzeum poświęcone dziełom tego artysty. Jego prace zaprezentowane są w porządku chronologiczny na powierzchni 1100 metrów kwadratowych. W muzeum zostały oddzielone dwa główne działu twórczości – Grafika i Rzeźba. Zebrana kolekcja w muzeum jest regularnie powiększana o nowe obrazy odkupywane od prywatnych posiadaczy. Co więcej, na dodatkowej powierzchni 500 metrów kwadratowych regularnie prezentowane są wystawy czasowe, które również przyciągają tłumy zainteresowanych. Muzeum Maxa Ernsta jest punktem obowiązkowym dla każdego miłośnika sztuki i kultury.

Phantasialand – park rozrywki

Ta propozycja w szczególności przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi ekstramalnych rozrywek. Phantasialand  jest jednym z największych parków rozrywki w całych Niemczech. Jest on podzielony na tematyczne krainy, wśród których znajduje się Deep in Africa, Mexico, Mystery, Fantasy, China Town oraz Berlin. Atrakcją przyciągającą największą liczbę osób jest kolejka górska Black Mamba otwarta w 2006 roku, wysoka na 36 metrów. Na terenie parku rozrywki znajdują się również dwa hotele, restauracje i bary, a także Centrum Wellness Mandala SPA. Ogromną zaletą jest również to, że po zakupie biletu wstępu można dowolnie i wielokrotnie korzystać ze wszystkich atrakcji. Park rozrywki jest uznawany za jeden z najbardziej ekstremalnych, które dostarczają każdemu odwiedzającemu mnóstwa rozmaitych emocji.

Przebywając w Brühl warto poświęcić chwile wolnego czasu na poznanie miasteczka bliżej. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek i aktywne spędzenie czasu. Liczne atrakcje gwarantują, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!