Dobrze płatna praca na wakacje – opiekunka osób starszych w Niemczech

Przygotowanie do wyjazdu

Szukasz dobrze płatnej pracy na wakacje? Masz doświadczenie w opiece nad seniorami i znasz język niemiecki? Spróbuj swoich sił jako opiekunka osób starszych w Niemczech! Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj pracy, szczególnie w okresie letnim.

Opiekunka w Niemczech – dobrze płatna praca na wakacje

Wakacje to bardzo dobry czas na poszukiwanie zatrudnienia jako opiekunka osób starszych w Niemczech. W okresie letnim wiele opiekunek wraca do Polski, chcąc wykorzystać ten czas na zasłużony odpoczynek wspólnie z bliskimi, których nie widziały już od dawna. Praca opiekunki osoby starszej w Niemczech może być wyjątkowo satysfakcjonująca, lecz często wymaga poświeceń, takich jak zostawienie w Polsce dzieci, męża lub wnuków. Okres wakacyjny jest okazją, by na dłużej powrócić do domu i nacieszyć się obecnością bliskich.

Jak jednak wiadomo, opieka nad osobą starszą jest zajęciem całorocznym i podopieczny nie może pozostać bez odpowiedniej pomocy w czasie urlopu opiekunki, bądź wyjazdu swojej rodziny. Z tego względu w letnim okresie pojawia się więcej ofert pracy w opiece. Dzięki temu jest o wiele łatwiej o atrakcyjne zatrudnienie. Można wtedy znaleźć zarówno oferty do krótszych zleceń – kierowanych przede wszystkim do zmienniczek, jak i zatrudnienie na dłuższy okres czasu.

Podszkól język i zdobądź doświadczenie

Sezon letni jest doskonałym czasem na znalezienie pracy w Niemczech dla osób, które chciałyby podszkolić znajomość języka niemieckiego, zdobyć nowe doświadczenia, czy dorobić sobie do domowego budżetu. W wakacje dużo łatwiej jest znaleźć pracę jako opiekunka osoby starszej, gdyż konkurencja jest mniejsza. Doświadczone opiekunki przebywają wtedy na urlopach. Pracując w wakacje w Niemczech, osoby z mniejszym doświadczeniem mają okazję zdobyć większe kwalifikacje, dzięki czemu zwiększają swoje szanse na lepsze warunki zatrudnienia poza sezonem wakacyjnym.

Praca wakacyjna jako opiekunka seniorów – dla kogo?

Wakacyjna praca opiekunki osób starszych to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które ze względu na specyfikę swojego zawodu w okresie letnim nie pracują np. nauczycieli, wykładowców lub przedszkolanek. Jest to dla nich szansa na dodatkowy zarobek.

Z ofert tego typu chętnie korzystają również studenci, odkładający na wyprawy zagraniczne bądź czesne.  Nie brakuje zainteresowanych pośród młodych ludzi bez statusu studenta, którzy chcą dopiero zarobić na studia lub podszkolić swój niemiecki. Praca wakacyjna w charakterze opiekunki może zapewnić im dobry start finansowy i oszczędności po powrocie do kraju. Jest to też idealne rozwiązanie dla osób bezrobotnych, mających problemy finansowe lub zarabiających niewiele.

Niemieckie rodziny szczególnie chętnie zatrudniają panie powyżej pięćdziesiątego roku życia oraz emerytki i rencistki, które są w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Zatrudnianie doświadczonych życiowo osób wydaje się dla niemieckich rodzin bezpieczniejsze niż zatrudnianie osób młodych, które mogą nie poradzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Osoby 50+ to z reguły panie, które odchowały dzieci, a często również opiekowały się schorowanymi rodzicami – dlatego mają one praktyczne pojęcie, na czym polega ta praca.

Warto pamiętać, że nie jest to praca dla każdego. Doświadczenie nie jest warunkiem koniecznym (choć jest mile widziane). Należy jednak posiadać do tej pracy predyspozycje: mieć duże zasoby cierpliwości i empatii wobec osób starszych, często cierpiących na związane z wiekiem dolegliwości (np. demencja, choroba Alzheimera), zmysł organizacyjny, być osobą odpowiedzialną i uczciwą – to bardzo ważne, by nasz podopieczny miał do nas zaufanie.

O pracy sezonowej w Niemczech jako opiekunka seniorów mogą więc zapomnieć osoby zbyt nerwowe i niecierpliwe. Jeśli chodzi o znajomość języka niemieckiego, wystarczą podstawowe zwroty. Choć zdecydowanie pewniej będziesz czuć się i będzie ci łatwiej znając język niemiecki przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Wyjeżdżając do pracy z agencją, często można skorzystać z oferowanych przez nie kursów, co zdecydowanie ułatwia sprawę.

Zalety wyjechania  w wakacje do pracy jako opiekunka

Jedną z najważniejszych korzyści z pracy wakacyjnej w charakterze opiekunki jest oczywiście premia/bonus wakacyjny. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że praca w wakacje nie dla każdego wydaje się atrakcyjna. Jednak dodatkowe korzyści finansowe przekonują wiele osób do zrezygnowania z letniego wypoczynku (lub przełożenia go na inny termin) i spożytkowania swojego czasu na pracę w roli opiekunki osób starszych w Niemczech. Z tego powodu wiele agencji zatrudniających opiekunki w Niemczech oferuje możliwość większego zarobku osobom, które zdecydują się na pracę w tym okresie. Nie inaczej jest w naszym przypadku. W LAXO Care oferujemy swoim opiekunom i opiekunkom nawet 1700 euro netto +100 euro premii za pracę w wakacje. Szczegółowe informacje i warunki przyznawania premii, znajdziesz w zakładce aktualności-premie.

Premie wakacyjne nie są jedynym atutem pracy w okresie wakacyjnym jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Pracują w tym zawodzie, masz dodatkowo szansę na poprawę swoich umiejętności językowych – a to oznacza większą pewność siebie w porozumiewaniu się po niemiecku i podniesienie kwalifikacji.

Warto pamiętać o tym, że każde kolejne zlecenie (nawet to krótsze) jest szansą na zdobycie nowych doświadczeń, kompetencji oraz umiejętności, które sprawią, że będziesz jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki zawodowe.

Praca w wakacje w Niemczech jest również dobrą okazją do nawiązania nowych znajomości i zdobycia kontaktów, dzięki którym otrzymanie zatrudnienia jako opiekunka w Niemczech może w przyszłości okazać się o wiele łatwiejsze.

Dla niektórych ludzi zaletą takiego wyjazdu może być także możliwość odwiedzenia nowych miejsc, poznania nieco innej kultury i zwyczajów. Jednak co najważniejsze, wakacyjna praca w charakterze opiekunki/opiekuna może przynieść ogromną satysfakcję i poczucie, że spędzasz czas w najlepszy możliwy sposób – pomagając innym.

Zdecydowałaś/eś się na wyjazd do pracy wakacyjnej i szukasz zatrudnienia jako opiekun osób starszych w Niemczech? Zapraszamy do LAXO Care! Oferujemy atrakcyjne możliwości zatrudnienia w okresie wakacyjnym zarówno doświadczonym opiekunkom, jak i osobom z niewielkim stażem – jesteśmy w stanie dopasować idealną ofertę do Twoich umiejętności i preferencji.

Chcesz pracować w wakacje z LAXO Care? Skontaktuj się z nami i powiedz, jakiej oferty szukasz – podaj nam swoje preferencje co do miejsca zatrudnienia oraz czasu trwania zlecenia. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie najlepszą ofertę pracy.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!