Hamburg – co zwiedzić w wolny dzień?

Kultura niemiecka

Hamburg- co zwiedzić

Hamburg to drugie co do wielkości miasto w Niemczech, dlatego jeśli przebywacie nawet i godzinę drogi od niego, nie wahajcie się ani chwili, by spędzić w tym mieście swój wolny dzień. Których atrakcji nie należy pominąć, gdy ma się ochotę na spokojne zwiedzanie?

Park Miniatur Wunderland

Miniatur Wunderland jest jedną z popularniejszych atrakcji nie tylko ze względu na najdłuższy model kolejki na świecie, który posiada. Park miniatur rozrasta się z roku na rok, dodawane są bowiem nowe sekcje, każda w możliwej wyjątkowej, piętnastominutowej symulacji dzień-noc. Tak oto można zwiedzić centralne zabytki Włoch, zobaczyć stooki austriackich Alp czy spojrzeć na środkowe Niemcy. To dobre miejsce, by zacząć zwiedzanie samego Hamburga, makieta tego miasta sama może wskazać Wam lokacje warte uwagi, które zechcecie zobaczyć w skali jeden do jednego. Makieta ewoluuje tak, jak i sama miejscowość – zresztą, to na niej pierwsza pojawiła się filharmonia Elbphilharmonie, zanim ta została oddana do użytku mieszkańców i turystów.

Filharmonia nad Łabą – Elbphilharmonie

Budynek filharmonii nad Łabą jest kolejną wartą uwagi atrakcją Hamburga. Łączy w sobie nowoczesność i klasykę. Dlaczego? Na szczycie starego magazynu zbudowano szklaną konstrukcję o kształcie podniesionego żagla. Niektórym przypomina bardziej morską falę czy kryształ kwarcowy. Poza tym mając w dłoni – darmowy – bilety wstępu, nietypowo zakrzywionymi ruchomymi schodami można dostać się na ósme piętro. Warto się na nie wspiąć – jest tam taras widokowy. Zobaczysz z niego panoramę miasta, a także portu.

Port w Hamburgu – Hamburger Hafen

Port znajduje się u ujścia rzeki o nazwie Łaba (Elbe). Jest jednym z największych na świecie! Najlepiej zwiedzić go z pokładu statku, którym wyruszy się w rejs wzdłuż nabrzeża. Wybierzcie przewodnika, w ten sposób usłyszycie o wszelkich interesujących faktach i anegdotach o mijanych stoczniach i budowlach.

Miasto Spichlerzy – Speicherstadt – Warehouse District

Po opuszczeniu portu, udajcie się do magicznego Miasta Spichlerzy. Ten kompleks ceglanych magazynów w gotyckim stylu wpisany jest na listę UNESCO. Dużo tam małych wieżyczek, ornamentów z terakoty oraz wnęk. Do tego cała ta nietypowa miejska dzielnica znajduje się drewniano-palowych fundamentach! I stoi tak już od ponad stu lat. Kiedyś były to spichlerze pełne przypraw, herbat, kaw, dywanów oraz… piw. Dziś są to muzea oraz galerie, które warto odwiedzić – oraz biura.

Tunel pod dnem rzeki Łaba – Alter Elbtunnel

Na koniec wycieczki wybierzcie podziemny spacer. Zostajemy wciąż przy rzece… a dokładnie pod nią. Pora na małą podróż w czasie tunelem pod rzeką Łabą, który w użytku jest już ponad wiek. To architektoniczny majstersztyk ozdobiony ornamentami z motywami wodnymi – ma długość czterystu dwudziestu sześciu metrów i znajduje się dwadzieścia cztery metry poniżej poziomu wody. Tunelem poza ludźmi przemieszczają się także w ruchu jednostronnym… auta – zależnie od pory dnia, kierunek ich jazdy się zmienia. Pewnie przeszła Wam przez głowę myśl, jakim cudem znalazły się tam na dole? Dzięki jednej z czterech wind!

Hamburg znajduje się na północy Niemiec. Jeśli Wy także, wpadnijcie do Hamburga, czy raczej: Wolnego i Hanzeatyckiego Miasta Hamburg. Spędzicie tu przyjemnie cały dzień, odpoczywając w cieniu architektonicznych arcydzieł oraz w trakcie rejsów po rzece Łabie. Naprawdę warto!

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!