Jak przygotować się do wyjazdu?

Przygotowanie do wyjazdu

Pierwszy wyjazd do pracy, zwłaszcza za granicę, zawsze wiąże się z ogromnym stresem i obawami, czy damy sobie radę i sprostamy nowym obowiązkom. Należy do niego się dobrze przygotować, w szczególności pamiętając o zabraniu wszystkich niezbędnych dokumentów oraz rzeczy osobistych.

Ważne dokumenty i rzeczy osobiste

Przed wyjazdem warto przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy do zabrania, które przydadzą nam się podczas pobytu za granicą. Na podstawie listy możemy zacząć je kompletować nawet 1-2 tygodnie wcześniej, aby w dzień wyjazdu mieć całkowitą pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

Osoba wyruszająca do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech bez względnie powinna zabrać ze sobą:

 • dowód osobisty,
 • prawo jazdy,
 • numer polisy ubezpieczeniowej,
 • dokumenty oraz umowy zawarte z firmą oferującą zatrudnienie.

Poza wyżej wymienionymi rzeczami, warto także pamiętać o spakowaniu:

 • działającego telefonu komórkowego wraz z ładowarką,
 • pieniędzy w walucie euro na ewentualne drobne wydatki,
 • środków przeciwbólowych i leków (zwłaszcza tych regularnie zażywanych).

Co jeszcze powinna ze sobą zabrać opiekunka?

Decydując się na pracę jako opiekunka osoby starszej w Niemczech czy w jakimkolwiek innym kraju UE, warto też pamiętać o zabraniu odpowiednich ubrań i rzeczy osobistych (poza pieniędzmi, telefonem komórkowym i zapasem leków). Odzież powinna być dostosowana do panującej pory roku – najlepsze będą stroje, w których po prostu dobrze czujemy się na co dzień. Nawet jeśli jednak jedziemy latem, warto do walizki zapakować cieplejszy sweter czy przeciwdeszczową kurtkę.

Poza odzieżą, w naszym bagażu musi znaleźć się miejsce na kosmetyki i środki higieniczne (mydło lub płyn do mycia ciała, szczoteczka i pasta do zębów, dwa ręczniki, szampon, szczotka do czesania włosów, itp.). Jeśli możemy sobie na to pozwolić, warto też zabrać rzeczy, które umilą nam spędzanie czasu wolnego. Mogą to być np. ulubione książki, czasopisma czy płyty CD.

Aktualne oferty pracy na stanowisko opiekunka osób starszych

Jeśli poszukujesz pracy na stanowisku opiekuna lub opiekunki osób starszych w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z możliwościami zatrudnienia przygotowanymi przez LAXO Care. Oferty pracy są dostępne na stronie http://laxocare.pl/oferty-pracy/. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku, oferujemy wyłącznie bezpieczne i sprawdzone oferty, które umożliwiają podjęcie legalnego zatrudnienia. Pracownikom zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet socjalny z ubezpieczeniem oraz pomoc koordynatorów przez cały okres pobytu.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!