Jak zacząć naukę języka, jeżeli znamy wyłącznie ojczysty?

Przygotowanie do wyjazdu

Planujesz wyjazd za granicę jako opiekunka osób starszych? Umiejętność posługiwania się językiem niemieckim jest naprawdę cenna, tym samym zapewni lepszy start już na miejscu. Jak nauczyć się języka obcego, znając wyłącznie ojczysty i co należy wiedzieć o utrwalaniu nabytych dotąd umiejętności? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Praca opiekunki w Niemczech – czy wyjazd bez języka jest możliwy?

Opieka nad osobami starszymi nakłada na przyszłych pracowników multum nowych obowiązków i wyzwań, które wymagają od nich posiadania specjalnych predyspozycji czy umiejętności. Otóż każdego dnia będziecie musieli zmierzyć się z zadaniami różnego kalibru, co zaś sprawia, iż nie każdy będzie w stanie sobie z nimi poradzić. Odpowiednie przygotowanie do pierwszego zlecenia jako opiekunka osób starszych w Niemczech to absolutna konieczność. Niemniej jednak wielu kandydatów na to stanowisko nieustannie zapomina, jak kluczowe znaczenie ma znajomość języka niemieckiego, a co ciekawe – niekiedy nawet i większe niż cenne w branży opiekuńczej doświadczenie czy wykształcenie kierunkowe. Wyjazd bez języka w niektórych przypadkach będzie oczywiście możliwy. To jednak z pewnością nie ułatwi wam procesu aklimatyzacji w nowej rzeczywistości. Przed wyjazdem do pracy jako opiekunka dla seniora warto nabyć przynajmniej podstawowe umiejętności językowe. Jak to zrobić?

Kurs językowy online

Decydując się na wyjazd jako opiekunka osób starszych, posiadane przez was predyspozycje i dodatkowe umiejętności mogą okazać się naprawdę przydatne. Jeżeli niebawem zbliża się wasz pierwszy wyjazd, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Co mamy na myśli? Internetowy kurs języka niemieckiego to szybki i prosty sposób na zaznajomienie się z podstawowymi regułami. Mamy świadomość, iż wiąże się to z dodatkowym kosztem, co nie zawsze wchodzi w grę. Niemniej pamiętajcie, iż inwestycja w samego siebie zwróci się w przyszłości i to w niedługim czasie. Ucząc się języka niemieckiego pod okiem doświadczonego nauczyciela, uzyskacie nie tylko wiedzę teoretyczną. Nauczyciel podpowie wam, jak prawidłowo wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce i na co zwrócić szczególną uwagę. Co ciekawe, wiele pośredniczących agencji zatrudnienia oferuje darmowe szkolenia językowe mające na celu przygotować potencjalnych kandydatów do pierwszego zlecenia. Na naszej stronie również znajdziecie zakładkę „nauka języka niemieckiego”, co pozwoli utrwalić swoją wiedzę.

Nauka języka na własną rękę – krok po kroku

Bardzo często kierujecie do nas pytanie, czy nauka języka niemieckiego na własną rękę jest możliwa. Oczywiście, że tak! Jeżeli jesteście zmotywowani do działania, tym samym nie obawiacie się o efekty waszej pracy – wówczas możecie śmiało rozpocząć naukę niemieckiego w domu. Wymaga to jednak odpowiedniego podejścia i dużych pokładów wytrwałości. Samodzielna nauka języka może początkiem przysporzyć sporo trudności. Jest to całkowicie zrozumiałe! Od czego zatem rozpocząć? Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy. Obecnie nie będziecie musieli raczej martwić się o dostęp do darmowych poradników czy wartościowych filmików na platformie YouTube. Wręcz przeciwnie! W poszukiwaniu cennych treści natkniecie się na multum różnorakich rozwiązań, które pozwolą wam samodzielnie zdobyć wiedzę z tego zakresu.

Naukę języka niemieckiego warto rozpocząć od zaznajomienia się z podstawowymi słówkami i wyrażeniami, które będą przydatne, pracując jako opiekunka osób starszych w Niemczech. To pozwoli wam zrozumieć podstawowe reguły językowe, by w późniejszym czasie przejść do trudniejszych kwestii. Możecie śmiało wykorzystać fiszki, dzięki którym skutecznie utrwalicie zdobytą dotąd wiedzę. Każdego dnia powtarzajcie nauczone zwroty i poproście bliską wam osobę o pomoc w ich zapamiętywaniu. Regularność to klucz do sukcesu! Gdy podstawowe zasady języka zostaną przez was utrwalone, będziecie mogli pójść o krok dalej i połączyć przyjemne z pożytecznym. Oglądanie ulubionego serialu to doskonały sposób na naukę. W pierwszych dniach warto oczywiście posilić się napisami i powtarzać wypowiadane przez aktorów kwestie. Nauka języka niemieckiego to coś znacznie więcej aniżeli tylko znajomość regułek. Z językiem należy się osłuchać i nieustannie go praktykować.

Wyjeżdżając do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech, z czasem zauważycie, że nabyte dotąd umiejętności wejdą na jeszcze wyższy poziom. Przed wyjazdem warto zapoznać się przynajmniej ze słownictwem wykorzystywanym na co dzień. Komunikacja z podopiecznym czy robienie zakupów przestaną wówczas sprawiać jakiekolwiek trudności, co jest częstym źródłem niepotrzebnego stresu.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!