Jeden telefon wystarczy – czyli jak zacząć?

Przygotowanie do wyjazdu

Female office assistant has a call at the office

Zastanawiasz się nad wyjazdem i pracą opiekunki osób starszych w Niemczech, ale masz sporo wątpliwości. Zrób pierwszy krok, żeby poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Jeden telefon może zmienić całe Twoje życie

Wydaje ci się, że praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest stworzona dla ciebie. Wiesz, jak wygląda opieka nad seniorem. Jesteś zaradną i ciepłą osobą. I w końcu chciałabyś, żeby twoja praca była odpowiednio wynagradzana. Przed spakowaniem walizek i wyjazdem do Niemiec powstrzymuje cię tylko jedno – obawy. W głowie rodzą się pytania. Czy ta praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest naprawdę dla Ciebie? Czy wyjazd za granicę jest bezpieczny? Od czego zacząć? Jakie dokumenty przygotować? Jak zorganizować przejazd? Co może zaoferować ci niemiecki pracodawca? Im dłużej się zastawiasz, tym więcej masz wątpliwości.

Prawda jest taka, że boimy się tego, czego nie znamy. Jest jedno proste rozwiązanie, aby pozbyć się wewnętrznej blokady, która powstrzymuje od wkroczenia na nową ścieżkę kariery zawodowej. Wystarczy wziąć telefon do ręki, wybrać numer 61 666 2993 i skontaktować z przedstawicielem LAXO Care. Krótka rozmowa telefoniczna ułatwi podjęcie decyzji, która może odmienić całe życie.

Trzeba przyznać, że rozmowa przez telefon jest czasami mniej stresująca niż ta twarzą w twarz. Poza tym to oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy poświęcić na nią kilka minut. Nie trzeba wychodzić z domu i jechać do biura LAXO Care, żeby poznać warunki współpracy.

Do rozmowy nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przed wybraniem numeru, warto jednak zastanowić się, co nas najbardziej interesuje. Dla osoby, która dopiero przygotowuje się do pierwszego wyjazdu za granice, ułatwieniem może być wpisanie nurtujących tematów na kartce. Wtedy pod wpływem emocji towarzyszącym poszukiwaniu pracy opiekunki w Niemczech nie pominie żadnej ważnej kwestii.

Podczas rozmowy warto zapytać o:
– wysokość wynagrodzenia,
– walutę w jakiej wypłacane jest wynagrodzenie,
– formę zatrudnienia dla opiekunki w Niemczech,
– ile trwa pojedynczy wyjazd,
– w jakim stopniu trzeba znać język niemiecki,
– jak zorganizować dojazd do seniora.

W rozmowie nie bójmy się poruszać tematów, które wydają się ważne, przecież chodzi o bezpieczeństwo i poczucie komfortu. Nie ma pytań głupich, śmiesznych czy za trudnych. Doświadczony personel jest w stanie odpowiedzieć na każde. Jasno przedstawione warunki współpracy, to dowód na to, że mamy do czynienia z profesjonalną i uczciwą firmą.

Rozmowa telefoniczna jest okazją, żeby przekonać się, jak wygląda współpraca opiekunki osób starszych z LAXO Care. Kolejny krok do podjęcia pracy to rekrutacja, która odbywa się podczas spotkania w siedzibie firmy w Nowej Soli, Poznaniu lub Ostrowie Wielkopolskim. Wtedy również możemy poznać oferty pracy dla opiekunek w Niemczech. Jeśli jednak opiekunka nie może osobiście pojawić się w biurze, cały proces rekrutacji można także przeprowadzić przez telefon.

Szukanie ofert pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech i wyjazd za granicę to podwójny stres, który można zminimalizować decydując się na współpracę z profesjonalistami. Warto już teraz wykonać jeden telefon i zacząć w ten sposób swoją przygodę z LAXO.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!