Język niemiecki – jak uczyć się podczas codziennych zajęć?

Język niemiecki

nauka jęyzka niemieciego

Nauka języka niemieckiego wielu osobom kojarzy się z godzinami spędzonymi przed książkami, które mimo szczerych chęci nie przynoszą oczekiwanych efektów. Warto przetestować na sobie różne sposoby nauki języków obcych, które będą w stanie nas zaangażować i zaktywizować, sprawiając, że nauka stanie się prawdziwą przyjemnością. Jak uczyć się niemieckiego podczas codziennych zajęć?

Znajdź kompana do rozmów

Nic nie pomaga w nauce języka niemieckiego bardziej niż rozmawianie z innymi osobami. Jeśli nie mamy możliwości prowadzenia konwersacji na żywo, skorzystajmy z licznych stron internetowych lub aplikacji przeznaczonych do nauki języków, na których możemy prowadzić rozmowy. Nawet jeśli początkowo nie będziemy umieć układać rozbudowanych zdań, szybko nabierzemy wprawy. Z telefonu korzystamy wielokrotnie w ciągu dnia, a i pisanie w wolnych chwilach w języku niemieckim sprawi, że przez całą dobę będziemy mieli kontakt z żywym językiem.

Słuchaj radia

Jest to kolejne rozwiązanie, które w krótkim czasie sprawi, że poprawisz swoją gramatykę i wzbogacisz słownictwo. Nawet słuchanie bierne, czyli wtedy, gdy przekazywane informacje nie są przez Ciebie świadomie wysłuchiwań, dają pozytywne rezultaty. Osłuchując się z językiem niemieckim, zapamiętujemy konstrukcje zdań, dzięki czemu w przyszłości formułowanie nawet skomplikowanych wyrażeń będzie nam wychodziło bardziej płynnie i naturalnie. Warto decydować się na odsłuchiwanie audycji radiowych, jak i piosenek. Znalezienie interesującego artysty, a następnie uczenie się tekstów jego piosenek na pamięć może być ciekawą metodą poszerzania słownictwa.

Mów do siebie

Wykonując codzienne czynności, warto wyrobić w sobie nawyk powtarzania słownictwa. Przygotowując posiłek, przypominajmy sobie nazwy poszczególnych produktów spożywczych, a robiąc porządek w szafie, powtórzmy po niemiecku elementy garderoby. Możemy postarać się również prowadzić luźne monologi, dzięki którym poćwiczymy wymowę i gramatykę. Warto mówić na głos, aby nabrać pewności siebie i wyrobić odpowiedni akcent.

Oglądaj seriale w obcym języku

Jeśli jesteś miłośnikiem oglądania filmów i seriali warto również w ten sposób spróbować uczyć się języka. Poszukajmy produkcji, która zainteresuje nas tematyką i rozpocznijmy jej regularne oglądanie. Początkowo możemy wspomagać się napisami w języku polskim. Po pewnym czasie spróbujmy oglądać dany film lub serial z niemieckimi napisami. Natomiast gdy poczujemy się pewniej, zupełnie z nich zrezygnujmy. Możemy również włączać niemieckie produkcje bez lektora, aby zastępowały nam radio podczas codziennych czynności. Takie oglądanie w międzyczasie pozwoli nam się osłuchać z typowymi zwrotami w obcym języku.

Nauka języka niemieckiego nie musi być nudna i męcząca. Wprowadzając w życie nasze sposoby z pewnością, już w krótkim czasie poczujesz się znacznie pewniej podczas prowadzenia rozmowy z obcokrajowcami. Proste techniki zagwarantują również, że nigdy nie znudzisz się poszerzaniem słownictwa czy szlifowaniem gramatyki.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!