Opieka nad osobą starszą to sposób na naukę języka niemieckiego

Język niemiecki

Nachrichten01

Umiejętności językowe mają dzisiaj niezwykle ważne znaczenie dla różnego rodzaju profesji i karier zawodowych. Dla coraz większej grupy pracodawców, znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest już nie tylko dodatkowym atutem, ale przede wszystkim istotną cechą profilu kompetencyjnego kandydata. Dlatego, jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto szlifować język, zwłaszcza, że istnieje wiele sposobów na rozwijanie umiejętności językowych.

Jedną z popularniejszych metod doszkolenia się z języka niemieckiego jest podjęcie pracy jako opiekun lub opiekunka osoby starszej. Oczywiście musimy operować podstawowymi zwrotami i słowami, gdyż podczas sprawowania opieki nad seniorem na ogół wymagana jest znajomość języka w stopniu komunikatywnym. Przebywając z podopiecznym i prowadząc z nim rozmowy możemy jednak sporo się nauczyć.

Zabawy i ćwiczenia wykonywane podczas codziennych czynności

W wolnym czasie, który będziemy spędzać razem z seniorem, warto rozglądać się po domu i pytać o nazwy konkretnych przedmiotów. Zapewne będzie to świetna zabawa nie tylko dla nas, ale i dla podopiecznego, który z chęcią pomoże nam poszerzyć wiedzę o nowe słowa niemieckojęzyczne.

W szlifowaniu kompetencji językowych pomocne mogą być także codzienne czynności, takie jak pranie, prasowanie, sprzątanie czy przygotowywanie posiłków. Podczas prasowania przykładowo możemy przyswoić wiele nowych słówek związanych z ubraniami i tkaninami, natomiast podczas sprzątania możemy zaznajomić się z słownictwem dotyczącym domu, pomieszczeniami wewnątrz, akcesoriami, umeblowaniem, itp.

By umilić czas zarówno sobie, jak i swojemu podopiecznemu, możemy także zdecydować się na czytanie książek lub gazet w języku niemieckim. Takie proste czynności sprawią wszystkim radość, a my połączymy przyjemne z pożytecznym, przyswajając sobie bardziej język i ćwicząc wymowę.

Podczas opieki nad osobą starszą można więc skutecznie podszlifować język niemiecki, przyswoić nowe słownictwo, zyskać pewność siebie, a także rozwinąć językową pasję.

Sprawdzone oferty pracy jako opiekunka osób starszych

Osoby, które są zainteresowane szlifowaniem języka niemieckiego i podjęciem zatrudnienia jako opiekun lub opiekunka osób starszych, zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy przygotowanymi przez LAXO Care, dostępnymi na stronie http://laxocare.pl/oferty-pracy/. Wszystkie propozycje są aktualne i zostały dokładnie sprawdzone przez naszych pracowników. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku, oferujemy legalne zatrudnienie, pomoc w organizacji wyjazdu oraz całodobową opiekę wykwalifikowanych koordynatorów.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!