Na co zwracać uwagę przy czytaniu ofert pracy dla opiekunów osób starszych?

Przygotowanie do wyjazdu

W dzisiejszej dobie internetu codziennie pojawiają się setki rozmaitych ogłoszeń z ofertami pracy, w tym również w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech. Jakie informacje powinny się w nich znaleźć, aby mieć pewność, że dana propozycja jest wiarygodna i opłacalna?

Dowiedź się, jakie świadczenia zapewnia agencja opiekunek osób starszych

Oferty firm różnią się między sobą i rzecz jasna, warto wybrać tą najkorzystniejszą dla siebie. Jednak o wyborze danego zlecenia nie powinna decydować jedynie kwota wynagrodzenia. Przed zaakceptowaniem oferty pracy warto dowiedzieć się, jakie konkretne korzyści potencjalny pracodawca oferuje swoim opiekunom.

Dobra oferta pracy zapewnia:

 • regularnie opłacane składki ZUS,
 • ubezpieczanie zdrowotne,
 • kompleksową organizację wyjazdu,
 • bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie,
 • stałą opiekę konsultanta podczas pobytu za granicą,
 • wsparcie w rozwoju opiekuna (np. bezpłatne kursy językowe, dostęp do materiałów edukacyjnych w zakresie opieki),
 • dodatkowe możliwości i premie,
 • informacje o udogodnieniach (np. dostęp do internetu, rower, polskie kanały w TV itd.).

Weryfikuj pracodawcę

Zawsze sprawdzaj wiarygodność firmy, która opublikowała ofertę pracy dla opiekunów osób starszych. Ta zasada dotyczy wszystkich ogłoszeń, które pojawiają się zarówno na stronach internetowych, na forach, jak i np. na Facebooku. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy dana firma jest zarejestrowana w Polsce. Można to zrobić on-line, wystarczy numer KRS. Dużym plusem będzie również przynależność do Sekcji Agencji Opieki, co potwierdzi, że mamy do czynienia z firmą, która przestrzega prawa oraz zasad etyki.

Ponadto, warto osobiście odwiedzić siedzibę agencji. Rozmowa z konsultantem będzie okazją do poruszenia nurtujących Ciebie zagadnień. Z drugiej strony nie powinno Ciebie zaskoczyć, jeśli to Ty znajdziesz się w ogniu pytań. Szczegółowa rozmowa w ramach rekrutacji to dowód na to, że firma traktuje każdego pracownika indywidualnie, a oferty pracy są dopasowywane do oczekiwań i kwalifikacji np. doświadczenia, umiejętności językowych.

Sporo cennych informacji na temat firmy możesz znaleźć też w internecie. Wizytówką każdej profesjonalnej firmy jest jej strona internetowa. Powinny znaleźć się na niej podstawowe informacje jak adres, telefon kontaktowy, e-mail. Warto zwrócić uwagę, czy strona jest aktualizowana np. pojawiają się na niej nowe oferty pracy lub np. wpisy na blogu.

Firmę warto również sprawdzić na Facebooku – ten portal społecznościowy to skarbnica wiedzy. Najczęściej śledząc FB szybko dowiadujemy się o aktualnościach, które publikowane są na stronie firmy np. nowych ofertach pracy, artykułach na temat opieki i wyjazdu za granicę, a także różnych akcjach, konkursach itp.

Dokładnie czytaj treść ogłoszenia

Zdarza się, że z pozoru podobne ogłoszenia proponują różne pensje. Wynika to z zakresu obowiązków oraz wymaganych kwalifikacji opiekunów. Gdy konieczna jest znajomość języka na bardzo dobrym poziomie lub na miejscu opiekun będzie musiał prowadzić samochód – wynagrodzenie jest zazwyczaj wyższe. Dlatego zawsze dokładnie czytaj treść oferty.

Dobra oferta pracy zawiera:

 • opis zakresu obowiązków (np. mycie podopiecznego, przygotowanie odzieży, gotowanie, zakupy, dotrzymanie towarzystwa i inne).
 • opis kwalifikacji opiekuna (np. dobra znajomość języka niemieckiego, doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, prawo jazdy kategorii B).
 • opis stanu zdrowia podopiecznego (np. osteoporoza, demencja, cukrzyca i inne).
 • informacje o miejscu świadczenia opieki.

Nie wierz w nierealne obietnice

„Dobry zarobek bez doświadczenia”, „2000 EUR na rękę bez znajomości języka niemieckiego” – wszystkie tego typu sformułowania w ogłoszeniach powinny wzbudzić Twój niepokój. Praca w charakterze opiekunki osób starszych to zajęcie wymagające od kandydatów m.in. cierpliwości, zaradności, empatii i odpowiedzialności. Dlatego obietnice, które sugerują, że otrzymasz prostą pracę za łatwe pieniądze, traktuj z dystansem.

Gdy w ogłoszeniu znajdzie się kwota, która odstaje od przeciętnej pensji – poświęć więcej czasu na dokładne sprawdzenie, czy dany pracodawca jest wiarygodny.

W LAXO Care znajdziesz tylko sprawdzone oferty pracy dla opiekunów osób starszych.

Możesz zgłosić się do nas na kilka sposobów:

 • za pomocą formularza na naszej stronie,
 • telefonicznie pod numerem: +48 61 666 2993,
 • stacjonarnie w biurze – wszystkie adresy naszych oddziałów podane są TUTAJ.

 

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!