Praca w Niemczech – co warto zabrać ze sobą

Przygotowanie do wyjazdu

Telefon komórkowy

Dla większości osób jest to rzecz, bez której nie wyrusza się z domu. Dla tych, którzy jeszcze się nie przekonali do tego wielofunkcyjnego urządzenia, wyjazd za granicę jest dobrym powodem do przekonania się do komórki. Jego podstawowe funkcje są oczywiste, jednak może on mieć szereg innych zadań jak np. przechowywanie potrzebnych informacji dotyczących wykonywanej pracy. Może być również przydatny jako mapa czy słownik. Gdy znajdujemy się w nowym miejscu, nie orientujemy się w tak podstawowych informacjach, jak lokalizacja supermarketu.

Urządzenie z dostępem do Internetu

Możesz korzystać z Internetu zarówno za pomocą telefonu, jak i laptopie, czyli podróżnej formie komputera. W obcym kraju nowy dla nas jest nie tylko język czy lokalizacja, ale również szereg różnych uwarunkowań związanych z obowiązującym prawem, zwyczajami czy produktami dostępnymi w sklepie. Nie sposób znaleźć te wszystkie informacje przed wyjazdem i je zapamiętać czy spisać. Dzięki dostępowi do Internetu w dowolnej chwili możesz sprawdzić frapującą cię informację.

Pieniądze w euro

Podejmując pracę w Niemczech, niezbędne jest, zwłaszcza na początku zaopatrzenie się w odpowiednią sumę pieniędzy, koniecznie w euro. Niech to będzie suma, która pozwoli ci utrzymać się minimum do pierwszej wypłaty. Bez znaczenia jest tu forma, w zależności od przyzwyczajeń używaj gotówki bądź płatności elektronicznej.

Ubrania na różną pogodę

Praca w Niemczech dla Polaków nie jest związana z drastyczną zmianą klimatu i warunków pogodowych, pory roku wyglądają identycznie. Jedynie na południu, gdzie jest wiele terenów górskich, klimat może być bardziej surowy, niż na północy, nad Bałtykiem.

Notes z najważniejszymi informacjami

Na początku pisaliśmy o tym, że wszelkie ważne informacje mogą być umieszczone w telefonie. Jednak warto mieć kopię tych najważniejszych jak np. numery telefonów bliskich czy ważne adresy i daty w notatniku bądź kalendarzu. Jest to bardzo przydatne w sytuacji zgubienia bądź kradzieży sprzętu celem odtworzenia niezbędnych danych.

Mapa miasta

Wspominaliśmy, że dobrze mieć wersję elektroniczną w telefonie, ale nie zaszkodzi zabranie także tradycyjną, papierowej, chociaż z najbliższymi okolicami. Można na niej zaznaczyć sklepy i inne istotne punkty. Dzięki temu łatwiej będzie później odtworzyć drogę w sytuacji, gdy np. stracisz zasięg bądź wyczerpie się bateria.

Prezentowana przez nas lista jest bardzo podstawowa i jej ostateczny kształt będzie zleżał od preferencji i przyzwyczajeń osoby, która wyjeżdża do pracy za granicą. Np. jeśli znasz okolice, do których się przeprowadzasz, bądź jedziesz z kimś, kto je zna, nie będziesz potrzebować dodatkowego jedzenia czy mapy miasta. Jednak sprzęty elektroniczne, to niezbędny element każdej podróży.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!