Szukam pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech – jakie warunki muszę spełniać?

Przygotowanie do wyjazdu

Opiekunka osób starszych.

Coraz więcej osób myśli o tym, by podjąć pracę w Niemczech w branży opieki nad starszymi i niepełnosprawnymi osobami. Nic dziwnego, że w sieci pojawiają się liczne ogłoszenia – opiekunów poszukujących seniorów oraz rodzin osób starszych, którzy szukają opiekunki. Czy jednak każdy może podjąć się tej pracy? Czy każdy poradzi sobie z licznymi obowiązkami, stresem? Łatwo umieścić w Internecie ogłoszenie: „Szukam pracy jako opiekunka osób starszych!” – jednak jakie kwalifikacje powinny się z łączyć z naszymi chęciami?

Opiekunka idealna?

Czy to możliwe – znaleźć opiekunkę idealną, która będzie czytać w myślach podopiecznego? Choć wśród opiekunów można znaleźć wykwalifikowanych, profesjonalnych pracowników, każda opiekunka ma inne zalety oraz ograniczenia. To naturalne i nie ma się czym niepokoić. Nie ma jednak wątpliwości, że praca dla opiekunek w Niemczech to zajęcie angażujące, dlatego każdy opiekun musi spełniać szereg wymagań. Niektóre z nich to:

 • znajomość języka,
 • wiedza medyczna, doświadczenie szpitalne lub środowiskowe,
 • odpowiednie cechy interpersonalne, np. uprzejmość, cierpliwość, empatia,
 • stan zdrowia pozwalający na wykonywanie pracy.

Praca dla opiekunek w Niemczech wiąże się m.in. z kontaktem z osobami niepełnosprawnymi, które w wielu codziennych sytuacjach trzeba przenosić, podnosić. Stąd ważne jest to, by opiekun nie miał ograniczeń fizycznych. Wśród przeciwwskazań do wykonywania pracy opiekuna osoby starszej znajdują się np. zwyrodnienia kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre rodziny wymagają opiekunów niepalących.

Kwalifikacje opiekunki osoby starszej

W trakcie organizacji usług opieki nad osobami w podeszłym wieku zbierane są informacje dotyczące umiejętności, zainteresowań oraz kwalifikacji kandydata na opiekuna. Nie bez znaczenia jest doświadczenie oraz referencje od seniorów, którymi dany opiekun już się zajmował. Wykształcenie medyczne, ukończone kursy (np. kurs opiekuna osób starszych lub pierwszej pomocy) to czynniki, które wpływają nie tylko na szansę zdobycia pracy, ale również na wysokość wynagrodzenia. Praca opiekunki polega na pomocy we wszystkich codziennych czynnościach – seniorzy potrzebują osoby, która zrobi im zakupy, pomoże w przygotowaniu posiłków, posprząta, zrobi pranie, przygotuje dla nich rozrywki oraz spędzi z nimi czas.

Warunki konieczne

Zanim umieścimy w sieci ogłoszenie: „Szukam pracy jako opiekunka osób starszych!”, musimy sporządzić listę naszych umiejętności, a także zastanowić się nad tym, jaką wiedzę teoretyczną posiadamy. Praca dla opiekunek w Niemczech to zajęcie dla osób, które:

 • mają doświadczenie w opiece nad seniorami,
 • znają język niemiecki w stopniu co najmniej komunikatywnym,
 • cechują się życzliwością,
 • potrafią zadbać o czystość w domu, gotują,
 • ich forma pozwala na wykonywanie czynności wokół seniora,
 • nie boją się podejmowania wyzwań.

W pracy takiej jak ta nie liczy się wiek pracownika, ale jego zaangażowanie, pasja oraz doświadczenie, umiejętności, zainteresowania. Zaprezentujmy siebie z najlepszej strony w procesie rekrutacji, ponieważ dzięki temu możliwe jest najlepsze dobranie personelu do seniora – by zadowolić zarówno osobę starszą, jak i opiekuna.

Pewne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Osobom, które chciałyby podjąć zatrudnienie jako opiekun lub opiekunka osób starszych w Niemczech, prezentujemy aktualne i dokładnie przez nas sprawdzone oferty pracy. Lata doświadczeń oraz nawiązanie relacji z niemieckimi firmami z branży sprawiły, że jesteśmy w stanie zaoferować Państwu wyjazdy na podstawie legalnych oraz sprawdzonych ofert pracy, z którymi można zapoznać się poprzez stronę internetową http://laxocare.pl/oferty/.

Dodatkowo dbamy, aby na każdym etapie współpracy opiekunki były w pełni zadowolone z warunków, które im proponujemy. Dlatego poza terminowym wynagrodzeniem czy premiami i bonusami, zapewniamy fachową pomoc koordynatorów, dostępnych 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Dlaczego warto wybrać LAXO Care?

Nasza firma posiada ponad siedmioletnie doświadczenie w koordynowaniu i selekcjonowaniu ofert pracy dla opiekunów i opiekunek w Niemczech. W tym okresie wiele pań owocnie współpracowało z nami, wybierając takie oferty, które były dla nich najkorzystniejsze, zarówno pod względem wymogów wobec kandydatów, jak i pensji.

Oprócz korzystnych warunków pracy i atrakcyjnego wynagrodzenia oferujemy także pełną informację dotyczącą konkretnego zlecenia. Sprawdzając poszczególne propozycje, możecie państwo zapoznać się z wymaganiami, jakie spełniać muszą opiekunowie osób starszych w Niemczech. Dotyczą one przede wszystkim doświadczenia, jak i zdolności językowych. Niektóre ze zleceń wymagają znajomości niemieckiego jedynie w stopniu komunikatywnym, inne zaś wymagają dużo sprawniejszego posługiwania się mową naszych zachodnich sąsiadów.

Przeglądając przedstawiane przez nas ogłoszenia, przyszli opiekunowie i opiekunki mogą również dowiedzieć się więcej o warunkach, w jakich będą pracować – czyli kim jest podopieczny, z jakimi dolegliwościami zdrowotnymi (zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi) się zmaga, a także jakie będą podstawowe obowiązki. Czasem jest to wyłącznie dbanie o dom, pomoc w zakupach czy dotrzymanie towarzystwa, ale nierzadko pojawiają się też zlecenia, które wymagają od opiekuna większego zaangażowania, gdyż klient może potrzebować także pomocy w dbaniu o higienę czy też podawania leków – w tym zastrzyków. W tym ostatnim przypadku jednak najczęściej pomaga osobny personel pielęgniarski. Jeśli jednak podopieczny będzie wymagał tego od opiekuna, to musi on mieć odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.

Oprócz tego, z ogłoszeń można dowiedzieć się także, że podejmując pracę w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech, pracownicy agencji LAXO Care uzyskują odpowiednie ubezpieczenia, w tym zdrowotne, a także opłacenie składek ZUS. Natomiast panie zainteresowane pracą opiekunki mogą liczyć również na bezpłatny kurs języka niemieckiego. Warunkiem jest jednak zebranie odpowiednio dużej grupy osób zainteresowanych tego typu szkoleniem.

Więcej szczegółów możecie Państwo poznać, kontaktując się z naszymi przedstawicielami. Informacje udzielane są również w momencie, kiedy opiekunowie są już na miejscu pracy.

Atrakcyjne wynagrodzenie dla opiekunów w Niemczech

Bez wątpienia praca w Niemczech i to w takiej formie, jak opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, nie jest łatwa i wymaga od pracownika ogromnej empatii, cierpliwości, a także odporności psychicznej. Jednak wynagrodzenie, jakie otrzymuje się za tę usługę, potrafi być bardzo atrakcyjne. Wypłata przelewana jest w Euro, sama kwota podstawowa zaś często jest wzbogacana o dodatkowe gratyfikacje. Są one przyznawane na przykład za podjęcie pracy w okresie świątecznym.

Na jakie zarobki zaś mogą liczyć przyszłe opiekunki osób starszych w Niemczech? Często są to kwoty sięgające 1650 Euro, a nawet większych sum, co czyni te oferty dużo bardziej intratnymi niż te, które są zazwyczaj dostępne na polskim rynku.

Sama wysokość zarobków zależna jest między innymi od znajomości języka, a także rodzaju prac, jakie opiekun będzie musiał wykonać przy kliencie. Nie bez znaczenia pozostają również wykształcenie i doświadczenie.

Gwarancje ze strony agencji

Oprócz wyżej wymienionych zalet współpracy z naszą firmą, jako profesjonalna agencja, gwarantujemy:

 • zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie wraz z opłaceniem składek emerytalnych i zdrowotnych,
 • transport opiekunów osób starszych do Niemiec, bezpośrednio do miejsca pracy, jak i odebranie stamtąd po zakończeniu okresu trwania umowy,
 • darmowe zakwaterowanie, które jest zapewnione przez rodzinę podopiecznego – eliminuje to automatycznie większość kosztów związanych z pobytem za granicą.

Ponadto nasi pracownicy mogą liczyć również na co najmniej dwumiesięczny lub dłuższy okres pracy (co ustalane jest z nami, jak i z klientem), natomiast po powrocie do domu – na odpowiednio długi czas na wypoczynek.

Chcesz pracować jako opiekun osób starszych w Niemczech? Wybierz LAXO Care

Dla nas najważniejszą wartością jest dobro naszych pracowników. Wierzymy bowiem, że traktując ich uczciwie, oferując adekwatne do ich pracy wynagrodzenie, zatrudnienie na umowę-zlecenie wraz z opłaceniem składek ZUS-owskich i zdrowotnych, a także zapewniając im pełne wsparcie przed i po dojeździe na miejsce pracy, wykażą oni maksimum zaangażowania. To zaś upewnia nas w fakcie, że klienci będą zadowoleni ze swoich opiekunów.

Jednym z dowodów na nasze uczciwe podejście do pracownika jest fakt, że jako agencja oferująca pracę dla opiekunek w Niemczech, pomogliśmy wyjechać ponad 400 paniom, które podjęły to wyzwanie. Nie musisz już dłużej szukać ogłoszeń na własną rękę z obawą, że zostaniesz nieuczciwie potraktowana. Wybierając nasze wsparcie w znalezieniu tego typu zatrudnienia, masz pewność co do wynagrodzenia, jak i najlepszych warunków pracy.

 

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!