Dogoterapia- terapia z udziałem psa

Zdrowie podopiecznych

Dogoterapia to jedna z najpopularniejszych form terapii z udziałem zwierząt już od wielu lat. Bazuje na więzi, jaka się tworzy między pacjentem, a psem i polega na aktywizowaniu osoby chorej za pomocą specjalnie wyszkolonego psa. Nieodłącznymi elementami terapii są ćwiczenia, gry, a także zabawy, przez co terapia poprawia sprawność ruchową, pobudza rozwój umysłowy, poprawia zdolności motoryczne, a także obniża poziom stresu.

Dla kogo ?

Fenomenem tej terapii jest fakt, że z tej metody mogą korzystać dosłownie wszystkie grupy wiekowe. Polecana jest dla osób cierpiących z powodu: autyzmu, nadpobudliwości psychoruchowej, padaczki, mózgowego porażenia dziecięcego, zespołu Downa, nerwicy, niedowładu kończyn, schizofrenii, wad postawy, stanów lękowych, zaburzeń mowy, widzenia i słyszenia.

Przeciwskazania do dogoterapii

Mimo iż terapie z udziałem psa są coraz częściej wybierane, należy jednak pamiętać , że ta kuracja może nie być dla wszystkich odpowiednia.

Oto kilka przeciwskazań:

-alergia na sierść, ślinę bądź naskórek psa

-otwarte rany u pacjenta

-agresja u pacjenta, która mogłaby zagrażać psu

-silny lęk w stosunku do psa

Formy terapii

-Terapia z psem –  cechą charakterystyczną jest indywidualne podejście do każdej osoby.

-Edukacja z Psem – celem zajęć jest usprawnienie zdolności intelektualnych i poznawczych. Zajęcia mogą być grupowe lub indywidualne.

-Spotkanie z Psem – celem spotkań jest nawiązanie pozytywnej relacji między uczestnikami a psem. Dowiedziono, że tego typu forma zajęć zmniejsza lęki, stymuluje zmysły, pomaga złapać dystans.

Inne w tej kategorii:

Gdzie jesteśmy

 • LAXO Care - Poznań

  ul. Droga Dębińska 3A

  61-555 Poznań

  tel. +48 61 666 2993

 • LAXO Care - Nowa Sól

  ul. Traugutta 12b/12

  67-100 Nowa Sól

  tel. +48 61 666 4757

 • LAXO Care - Ostrów Wielkopolski

  ul. Wrocławska 13-15

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. +48 62 584 2255

Szukasz pracy?

Wypełnij formularz, oddzwonimy!